Karolina Chojnacka

6 rekordów F1, które mogą zostać pobite w sezonie 2020!

Pierwszy wyścig Formuły 1 w sezonie 2020 odbędzie się już w tym tygodniu, 5 lipca na torze Red Bull Ring w Austrii. Nie ma wątpliwości, że będzie to sezon inny niż wszystkie. Czego mogą oczekiwać kibice po 70 sezonie najszybszej serii wyścigowej świata?

Formuła 1 wraca do ścigania! Na razie w kalendarzu potwierdzone jest odbycie się ośmiu wyścigów. Sześć to liczba rekordów, które mogą zostać w tym sezonie pobite.

1. Liczba zwycięstw

Rekordowa liczba zwycięstw należy do Michaela Schumachera. Legendarny Niemiec 91 razy stawał na pierwszym stopniu podium. Jednak po piętach, czy też raczej tylnym skrzydle, depcze mu Lewis Hamilton, który ma na koncie 84 wygrane.

Dwa wyścigi w Austrii, jeden na Węgrzech, dwa na Silverstone, a następnie rundy w Hiszpanii, Belgii i we Włoszech – to oficjalnie potwierdzone osiem Grand Prix w sezonie 2020. Hamilton mógłby więc pobić rekord Schumachera już 6 września na Monzy, pod warunkiem, że wygrałby każdą z poprzednich rund. Być może Lewis będzie musiał poczekać, aż więcej wyścigów zostanie dodanych do kalendarza na sezon2020, ale nie ma wątpliwości, że jest coraz bliżej wyrównania oraz pobicia rekordu, który w opinii wielu, miał nigdy nie zostać pobity.

2. Mistrzostwo świata konstruktorów

Mercedes wyrównał już rekord Ferrari, wygrywając w zeszłym sezonie szóste mistrzostwo świata konstruktorów z rzędu. Jeśli Srebrne Strzały wygrają też w tym sezonie, zostaną pierwszym producentem silników, który zdobył mistrzostwo siedem razy pod rząd od czasów Forda-Coswortha i jego dominacji w latach 1968–1974.

Przeczytaj też: Nagraj filmik i zasiądź na wirtualnych trybunach F1!

3. Najmłodszy mistrz świata

Jeśli bolidy Ferrari i Red Bulla dorównają w tym sezonie osiągom Mercedesa, być może 2020 będzie sezonem w którym najmłodszy zwycięzca Ferrari, Charles Leclerc, lub najmłodszy zwycięzca Grand Prix, Max Verstappen, zostanie najmłodszym mistrzem świata w historii.

Nie jest wykluczone, że któryś z tych 22-latków będzie w stanie pobić rekord Sebastiana Vettela, który został mistrzem świata w wieku 23 lat i 134 dni, nawet jeśli sezon potrwa dłużej niż do 6 września.

4. Wyścigi ukończone na punktowanej pozycji

Michael Schumacher kończył wyścig na punktowanej pozycji aż 221 razy. Lewisowi Hamiltonowi oraz Kimiemu Raikkonenowi brakuje zaledwie ośmiu wyścigów, by wyrównać ten rekord.

5. Udział w wyścigach

322 starty – to rekord Rubensa Barrichello, który ścigał się w F1 w latach 1993-2011. Kimi Raikkonen jest na jak najlepszej drodze, by pobić ten rekord. Fin ma na swoim koncie 312 startów.

Jeśli do kalendarza wyścigów na sezon 2020 zostaną dodane kolejne wyścigi (a Liberty Media planuje ich nawet 18!), nie ma wątpliwości, że Raikkonen zostanie nowym rekordzistą.

6. Najwięcej finiszów na podium

155 – tyle razy Michael Schumacher stawał na podium w Formule 1. Lewis Hamilton do tej pory był na podium 151 razy. To z pewnością tylko kwestia czasu, kiedy broniący tytułu Brytyjczyk pobije rekord Schumachera.

6 rekordów F1, które mogą zostać pobite w sezonie 2020!

Przeczytaj też: Możesz być na fladze w szachownicę kończącej wyścig F1! Jak to zrobić?

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze