Dwa kolejne wyścigi w kalendarzu F1 na sezon 2020!

13 lipca 2020
Władze F1 potwierdziły, że w sezonie 2020 zawodnicy będą się ścigać na torach w Mugello i Sochi.

W dniach 11-13 września Formuła 1 po raz pierwszy zawita na włoskim torze Mugello. Oficjalna nazwa Grand Prix będzie prawdopodobnie nawiązać do nazwy regionu, gdzie znajduje się obiekt, czyli Toskanii.

Mugello jest własnością Ferrari. Włoska ekipa, będzie mieć szczególny powód do świętowania w trakcie tego Grand Prix. Wyścig na Mugello będzie 1000 wyścigiem Scuderi Ferrari  w mistrzostwach Formuły 1.

Przeczytaj też: 6 rekordów F1, które mogą zostać pobite w sezonie 2020!

W pierwotnie planowanym terminie, czyli 25-27 września, rozegra się Grand Prix Rosji na torze Sochi Autodrom.

Dyrektor generalny F1, Chase Carey, powiedział:

Grand Prix Rosji jest ważnym momentem w naszym sezonie i nie możemy się doczekać powrotu do Sochi we wrześniu. Jesteśmy równie podekscytowani, widząc wyścig Formuły 1 po raz pierwszy w Mugello, przy okazji 1000 Grand Prix Ferrari. Oba wyścigi będą ogromnym wsparciem dla fanów. W nadchodzących tygodniach ogłosimy kolejne wyścigi w naszym kalendarzu.

Nie jest tajemnicą, że stworzenie pełnego kalendarza wyścigów na sezon 2020, ze względu na pandemię koronawirusa, napotyka wiele komplikacji. Liberty Media chciałoby rozegrać 15-18 wyścigów.

Wciąż nie wiadomo jak będzie wyglądać kalendarz wyścigów na październik i listopad. Plotkuje się, że w październiku Formuła 1 może udać się do Azji na wyścigi w Chinach i Wietnamie. Finał sezonu zaplanowany jest na początek grudnia.

Przeczytaj też: Dwa wyścigi F1 w Chinach? Kibice: „To chyba żart!”

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!