Karolina Chojnacka

Tesla Model S kontra Mercedes Klasy S. Które auto wygrało motoryzacyjny pojedynek?

Który z samochodów okazał się szybszy podczas wyścigu na ¼ mili? Tesla czy Mercedes?

Dziennikarze z portalu motoryzacyjnego carwow postanowili sprawdzić, które auto okaże się szybsze podczas wyścigu na ¼ mili? Tesla czy Mercedes?

Mercedes Klasy S ma pod maską Auto ma podwójnie doładowany 6-cylindrowy silnik benzynowy o mocy 435 KM, wspierany dodatkowo jednostką elektryczną o mocy 22 KM. Od 0 do 100 km/h niemiecka limuzyna rozpędza się w 4,9 sekundy, a jej prędkość maksymalna została elektronicznie ograniczona do 250 km/h.

Pojedynek, niestety, nie jest wyrównany. W starciu z S Klasą bierze udział Tesla Model S w podrasowanej odmianie P100D. Samochód ma 613 KM, a maksymalny moment obrotowy elektrycznej jednostki to 967 Nm. Od 0 do 100 km/h Tesla rozpędza się w 2,5 sekundy, a jej prędkość maksymalna to 250 km/h.

Czy tego typu pojedynek ma w ogóle sens, kiedy bez trudu jesteśmy w stanie wskazać zwycięzcę? Tak, ponieważ brytyjska ekipa sprawdziła również, jak przyspieszają auta w trakcie jazdy. To tak zwany start lotny. Oprócz tego sprawdzono też jak działają hamulce. Który samochód okazał się lepszy pod tym względem?

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze