Quantcast

Tesla i Panasonic pracują nad nowym rodzajem baterii. Zwiększą zasięg samochodów elektrycznych

Tesla i Panasonic pracują razem nad nowym rodzajem baterii cylindrycznych. Mają one zapewnić nawet 16% wzrost zasięgu samochodu, w którym są stosowane.

Tesla jedzie pod prąd i w odróżnieniu od większości producentów samochodów, którzy inwestują gigantyczne pieniądze w opracowywanie nowych rodzajów ogniw, stawia na rozwój baterii cylindrycznych. Zdaniem amerykańskiego producenta, to właśnie ten rodzaj baterii jest najbardziej odpowiedni do napędzania samochodów elektrycznych.

Tesla i Panasonic pracują nad nowym rodzajem baterii

Jakiś czas temu ogłoszono, że Tesla i Panasonic razem opracowują zupełnie nowy format akumulatorów. Baterie cylindryczne „4680” mają być większe od dotychczas stosowanych ogniw „2170” i zapewnić nawet 16% wzrost zasięgu samochodu, w którym są stosowane. Co więcej, seryjna produkcja ogniw nowego formatu, już teraz pozwoliłaby na 56% obniżenie kosztów.

Tesla Model Y
Tesla Model Y

Podczas wydarzenia Tesla Battery Day poinformowano, że pierwsze baterie „4680” zjechały już z taśmy prototypowej fabryki.

Jak zapewnił Elon Musk, nowe ogniwa zostały zamontowane w niektórych samochodach Tesla Model Y, które powstały w nowej fabryce producenta pojazdów elektrycznych w Teksasie. Z kolei Kazuo Tadanobu, dyrektor działu akumulatorowego Panasonic potwierdził, że główne cele technologiczne produktu zostały osiągnięte.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze