Quantcast
Daria Mikólska

160 km zasięgu w 2 minuty – akumulatory przyszłości z Izraela

StoreDot wyprodukuje akumulatory, które będą potrzebowały dwóch minut, żeby uzyskać 160 kilometrów zasięgu.

Firma StoreDot to producent akumulatorów, która pracuje nad przełomową technologią. Już za kilka lat będzie dostępne rozwiązanie, które pozwoli zwiększyć zasięg o ponad 160 kilometrów po kilku minutach ładowania.

Startup z Izraela zrewolucjonizuje akumulatory do samochodów elektrycznych. Firma ujawniła swoją „mapę drogową” na najbliższe lata.

Szybkie ładowanie w kilka minut – akumulatory Store Dot

Nowa, ultraszybka technologia ładowania pozwoli zwiększyć zasięg samochodu elektrycznego o 160 km po dwóch minutach szybkiego ładowania.

Takie parametry są możliwe do osiągnięcia, ale nie przy wykorzystaniu obecnej technologii litowo-jonowej. Takie akumulatory wykorzystują aktualnie producenci samochodów elektrycznych i hybrydowych.

Akumulatory przyszłości od Store Dot
Akumulatory przyszłości od Store Dot

Aktualnie wykorzystywane akumulatory litowo-jonowe są bardziej ekonomiczne i łatwiejsze do wyprodukowania w większej liczbie niż bardziej zaawansowane rozwiązania, jak np. technologie półprzewodnikowe, które mogą pomieścić dużo więcej energii elektrycznej. Firma technologiczna z Izraela dąży do wcześniejszego wprowadzenia na rynek technologii szybkiego ładowania akumulatorów.

Akumulatory litowo-jonowe mają jeszcze potencjał

Już w 2024 r. zadebiutuje „ekstremalnie szybki” akumulator litowo-jonowy, który będzie można naładować w ciągu pięciu minut do takiego stopnia, że zaoferuje zasięg 160 km. W niedalekiej przyszłości firma wprowadzi rozwiązanie wykorzystujące półprzewodniki, które będzie wymagać tylko trzech minut ładowania, aby uzyskać 160 kilometrów zasięgu.

Akumulatory przyszłości od Store Dot
Akumulatory przyszłości od Store Dot

StoreDot poinformowało, że technologia ekstremalnie szybkiego ładowania „100in5” jest obecnie testowana „przez wielu producentów z branży motoryzacyjnej”. Firma z oczywistych względów nie zdradza, o które firmy chodzi.

Izraelski startup nie jest pierwszą firmą, która dostrzega potrzebę wprowadzenia na rynek akumulatorów o większych możliwościach magazynowania energii oraz krótszych czasach ładowania.

Zobacz: Ford Ion Park – nowe centrum badawcze akumulatorów

Honda już testuje samochody z akumulatorami z półprzewodników. Jednak auto pojawi się na rynku dopiero w 2030 roku. Amerykański start-up Fisker zapowiada premierę samochodu elektrycznego z akumulatorami półprzewodnikowymi już za dwa lata.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze