Karolina Chojnacka

Team Japan uratuje silniki spalinowe? Wyjątkowy sojusz japońskich producentów

Elektromobilność to przyszłość motoryzacji? Zdania na ten temat wciąż są mocno podzielone. Japońscy producenci samochodów i motocykli zawiązali sojusz, którego celem jest znalezienie rozwiązań, które pozwolą przetrwać silnikom spalinowym.

Pięć japońskich marek zamierza wspólnie poszukać alternatyw dla napędu elektrycznego zarówno w samochodach osobowych, jak i jednośladach. Team Japan to sojusz w skład którego wchodzą Toyota, Mazda, Subaru, Kawasaki i Yamaha.

Japońscy producenci, wbrew panującym trendom, nie mają zamiaru zrezygnować z silników spalinowych. Jak można przeczytać w oficjalnym komunikacie, główną rolą sojuszu jest zapewnienie klientom większego wyboru i alternatywy dla samochodów elektrycznych.

Inicjatywę Team Japan zapoczątkowano i przedstawiono 13 listopada 2021 roku podczas konferencji prasowej na torze Okayama.

Toyota pokazała wyścigową Corollę z napędem wodorowym, która będzie startować w zawodach wytrzymałościowych Super Taikyu Series. Mazda zapowiedziała, że niedługo przy wsparciu Toyoty przedstawi 1,5-litrową jednostkę Skyactiv-D zasilaną biodieslem. Yamaha ogłosiła, że będzie uczestniczyć w projektach dotyczących napędu wodorowego dla aut i motocykli. Kawasaki zajmie się podobną tematyką, ale tylko w jednośladach.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze