Szpadzistki na motocyklach - niezwykła sesja fotograficzna

18 listopada 2013
14
Sesja motocyklowa z udziałem szermierzy na wózkach inwalidzkich? Dlaczego by nie?! Materiał o tym, jak pokonywać własne bariery!
Loading module...
Niepełnosprawni na motocyklu - a może pełnosprawni? Czytaj nasz materiał tutaj

Niedawno napisała do nas Patrycja, czerpiąca z życia energiczna muszkieterka na wózku inwalidzkim. Zwróciła się z prośbą o udostępnienie informacji o tym, że wspólnie z dziewczynami z drużyny planowały sesję fotograficzną. Poszukiwały u nas idealnego modela, którym okazał się być motocykl w roli głównej. Padło pytanie do czytelniczek Motocainy o udostępnienie jednośladu do zdjęć.

Muszkieterki należą do Integracyjnego Klubu Sportowego AWF. Czerpią z życia garściami i są pełne uśmiechu, radości i życia. Na sesji pojawiła się nasza czytelniczka razem z Yamaha Wild Star 1600, komentując później, że „przywitali ją uśmiechnięci ludzie z silną energią życiową i wielkim zaangażowaniem dla swojej pasji. Wszystkie osoby z poczuciem humoru, w różnym wieku, polscy medaliści, olimpijczycy, obecni i przyszli oraz zasłużeni członkowie tej sekcji, znani między innymi z telewizji, pierwszych stron gazet.”

Fot. Klub Sportowy AWF

Jak mówią same bohaterki wydarzenia pomysł sesji powstał dość spontanicznie. „Można powiedzieć, że na początku zaczęło się niewinnie. Chciałyśmy się spotkać i zrobić sesję zdjęciową. Pomysł się rozwijał i tak o to małymi krokami, dzięki bezinteresownej pomocy i wsparciu wspaniałych ludzi, udało nam się zaprosić do współpracy fotografów, fryzjerów i wizażystki. Sesja nabrała całkiem profesjonalnego wymiaru i rozpędu. Zrobiliśmy burzę mózgów i wpadliśmy na pomysł sesji na "ostro" czyli w rockowym klimacie. Chcieliśmy pokazać osoby niepełnosprawne w innym świetle i odejść od stereotypów. Chcieliśmy też wypromować nasz sport."

O niepełnosprawnych w sportach motorowych pisałyśmy wcześniej tutaj

Sama sesja oprócz ciężkiej pracy włożonej w jej zorganizowanie, okazała się świetną zabawą. Początkowym pomysłem było zrobienie sesji wyłącznie w strojach szermierczych, ale ostatecznie wybrano rockowy kontrast z motocyklowym pazurem. Pomysł urodził się w głowie Patrycji Haręzy, której marzeniem było usiąść na motocyklu i pozować na nim, zamiast na wózku.

Fot. Klub Sportowy AWF

Sesja odbyła się na terenie Akademii Wychowania Fizycznego, gdzie mieści się sala sportowa, na której trenują zawodniczki. Same określają to miejsce swoim drugim domem zatem nie wyobrażały sobie lepszego. Zresztą, organizatorem był Integracyjny Klub Sportowy AWF, a pomysłodawczyniami same zawodniczki wraz z Alicją Nowicką rehabilitująca szermierzy na wózkach.

Jak napisała Monika, czytelniczka Motocainy, w podsumowaniu tej akcji: „Byłam pod wrażeniem, jaką wielką przyjemność sprawiliśmy nowo poznanym walecznym i dzielnym szermierzom. My udostępniliśmy nasz wolny czas i motocykl, a w zamian otrzymaliśmy spojrzenie na życie z zupełnie innej perspektywy. Zapamiętam Waszą serdeczność, miłe rozmowy, malujące się zadowolenie  na radosnych twarzach i spokój, kiedy mogliście się odprężyć i w skupieniu pozować do zdjęć. Po tym spotkaniu w  mojej głowie  kołacze  się pytanie: Kto w naszym społeczeństwie jest bardziej niepełnosprawny i kto stawia najwięcej  barier niepełnosprawnym?”

Motocyklistów było ostatecznie trzech. Monika i Oscar, którzy dowiedzieli się o akcji z naszego portalu oraz rehabilitant AWF Michał wraz z Hondą CB500.W sesji wzięło w sumie udział sześć kobiet i sześciu mężczyzn trenujących szermierkę. Ludzi, którzy na codzień pracują, mają rodziny i prowadzą zwykłe życie.

Fundacja Trzciana zapronowała pomoc w powstaniu kalendarza na rok 2014 ze zdjęciami z sesji. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Loading module...

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!