Spór między dilerami Peugeota oraz centralną jest coraz poważniejszy

Pogarszająca się sprzedaż modeli Peugeota na kilku rynkach, doprowadziła do powstania poważnego sporu, pomiędzy włodarzami marki, a dilerami.

Problem dotyczy kilku krajów w tym Polski i Niemiec. Okazuje się, że Peugeot oferuje swoim przedstawicielom niezbyt korzystne warunki współpracy, za to stawia przed nimi wysokie cele sprzedażowe. Kiedy połączy się to ze spadkiem zainteresowania rynku, tak jak ma to obecnie miejsce w Polsce – nie tylko ze względu na koronawirus – okazuje się, że sytuacja dilerów robi się niewesoła.

Nie jest tajemnicą, że dilerzy samochodowi nie zarabiają zbyt wiele na sprzedanych samochodach. Jednak osiągając wyznaczone cele mogą liczyć na uzyskanie premii. Problem w tym, że centrala Peugeota wyznacza te cele na bardzo wysokim poziomie i potrafi w krótkim czasie zmieniać warunki współpracy, uniemożliwiając otrzymanie premii i pozbawiając dilerów dużej części przychodów.

Koronawirus spowodował ogromne korki na granicach. Zobaczcie nagranie

Przy okazji zaostrzono też wymogi dotyczące badania satysfakcji klientów. Mają one być na tyle wyśrubowane, że wymuszają stosowanie sztuczek wobec kupujących i robienie im prezentów. Wszystko po to, aby ich ocena poziomu obsługi nie okazała się niedostatecznie pozytywna.

O problemie informuje portal francuskie.pl, który dotarł również do bardzo niepokojących wiadomości. Spór jest na tyle silny, że jeden z najstarszych i często nagradzanych dilerów Peugeota, wypowiedział umowę polskiemu przedstawicielstwu. Podobno kilkanaście kolejnych firm rozważa podobny krok.  Jeśli do tego dojdzie, sprzedaż francuskiej marki w Polsce może ulec załamaniu.

Sprawdź najważniejsze informacje dla kierowców, dotyczące koronawirusa

Przeczytaj także:
Czy filtr samochodowy chroni przed koronawirusem?

W ramach walki z koronawirusem państwo może zabrać ci auto!

Koronawirus w drive-thru? Na świecie można, a w Polsce?

Koronawirus zlikwidował korki? Nie wszędzie

Gwałtowne spadki cen ropy naftowej – czy paliwo na stacjach będzie tańsze?

Volkswagen wstrzymuje produkcję! Również w Polsce

Sprzątasz wnętrze samochodu? Uważaj na drobnoustroje! Czytaj o tym tutaj.

Kierownica brudniejsza, niż… sedes w publicznej toalecie? Czytaj o tym tu.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze