Quantcast

Samochody, które niedługo znikną z rynku. Które modele wkrótce pożegnamy?

Jeszcze parę lat temu te modele samochodów cieszyły się ogromną popularnością. Niestety, nic nie trwa wiecznie. Już niedługo z rynku znikną między innymi Ford Mondeo czy Volkswagen Passat.

W dzisiejszych czasach nie ma już pewniaków rynkowych. W motoryzacji zachodzą zmiany, których nie da się już odwrócić i doskonale przemiany te obrazują samochody zebrane na poniższej liście. Jeszcze parę lat temu te modele samochodów cieszyły się ogromną popularnością. Niestety po obecnej generacji bezpowrotnie znikną. Oto auta, których niedługo już nie będzie można kupić jako nowe.

Ford Mondeo

Ford Mondeo pojawił się w Europie w 1992 roku. Obecna generacja Mondeo jest zarazem ostatnią. Ford oficjalnie ogłosił, że w marcu 2022 roku z linii produkcyjnej zjedzie ostatni egzemplarz i na razie nie ma planów na następcę.

Volkswagen Passat sedan

Volkswagen Passat zadebiutował na rynku europejskim w 1972 roku i choć początkowo nie był oferowany we wersji sedan, to właśnie miano czterodrzwiowej limuzyny przywarło do niego na dobre. Niestety, najnowsza generacja modelu nie będzie oferowana z tym wariantem nadwozia. Passat na rynku zostanie jednak wyłącznie jako kombi i crossover AllTrack.

Škoda Fabia kombi

Jeszcze dziesięć lat temu, jeśli chciałeś kupić kombi segmentu B, mogłeś swobodnie przebierać w ofertach producentów samochodów. W ostatnim czasie, jeśli chciałeś kupić kombi segmentu B, to pozostawał ci tylko zakup Škody Fabii Combi trzeciej generacji. Samochód cieszył się sporą popularnością, więc pojawienie się na drogach jego następcy było tylko kwestią czasu. Škoda podjęła jednak zaskakującą decyzję – Fabia Combi znika z listy priorytetów czeskiego producenta.

Porsche Panamera

Skąd pomysł, że liftback Porsche mógłby wypaść z oferty? Porsche Panamera ma mocnego, wewnętrznego konkurenta – elektrycznego Taycana, który jest absolutnym hitem sprzedaży. Ponieważ klienci Porsche dużo chętniej kupują Taycany, szefowie niemiecki marki doszli do wniosku, że nie ma sensu trzymać w salonach modelu, który jedynie zawyża wyniki emisyjne…

Renault Talisman

Renault Talisman nie przetrwał próby czasu. Niska cena i przestronna kabina to były największe atuty samochodu, który jeśli mamy być szczere nigdy nie był najbardziej wyrafinowanym produktem motoryzacyjnym.

Audi A1

Audi w modelu A1 upatrywało szansę na rynkowy sukces. Niestety, samochód segmentu B, którego podstawowa wersja kosztuje prawie 100 tysięcy złotych, nie przypadł do gustu kierowcom. Sportowiec uwięziony w nadwoziu miejskiego autka, wkrótce zniknie z rynku.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze