Karolina Chojnacka

Škoda podjęła zaskakującą decyzję. Popularny samochód wymiera na naszych oczach

Samochód cieszył się sporą popularnością, więc pojawienie się na drogach jego następcy było tylko kwestią czasu. Škoda podjęła jednak zaskakującą decyzję.

Jeszcze dziesięć lat temu, jeśli chciałeś kupić kombi segmentu B, mogłeś swobodnie przebierać w ofertach producentów samochodów. W ostatnim czasie, jeśli chciałeś kupić kombi segmentu B, to pozostawał ci tylko zakup Škody Fabii Combi trzeciej generacji.

Nowa, czwarta generacja Škody Fabii, tak jak jej poprzedniczki, miała być oferowana w praktycznym wydaniu kombi. Niestety, wszystko wskazuje na to, że tak się nie stanie. Czeskie media donoszą, że Fabia Combi znika z listy priorytetów Škody.

Nowa Škoda Fabia Combii najprawdopodobniej w ogóle nie powstanie. Tak przynajmniej wynika z wewnętrznej korespondencji wysłanej pracownikom koncernu, która wyszła na jaw za sprawą agencji ČTK.

Rygorystyczne normy emisji Euro 7 radykalnie przyspieszyły proces transformacji w kierunku elektromobilności. W związku z tym potrzebujemy nie tylko więcej samochodów elektrycznych, ale też musimy pożegnać się z niektórymi spalinowymi produktami. Postanowiliśmy konsekwentnie inwestować w przyszłość i pożegnać się ze Škodą Fabią Combi.

Szkoda? Oczywiście, że tak. Koniec produkcji Škody Fabii Combi, to koniec pewnej epoki.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze