Rekordowo drogie Audi A1

Za astronomiczną kwotę 425 000 euro sprzedano fantazyjnie pomalowane Audi A1. Kaprys bogatego snoba? Nie, raczej filantropia i wspieranie potrzebujących.

 

fot. Damien Hirst

Elton John poza swoją muzyką znany jest z działalności charytatywnej. W pewną czerwcową noc znany piosenkarz zorganizował przyjęcie White Tie& Tiara Bell podczas którego goście mogli wylicytować szczególne Audi A1.

Niezwykle kolorowy, oblepiony wszystkimi barwami samochód nie jest oczywiście taśmowo produkowanym dzieckiem fabryki w Inglostadt,  a dziełem Damiena Hirsta – angielskiego artysty awangardowego, zwycięzy nagrody Turnera, który zasłynął najdroższą rzeźbą świata – czaszką z platyny inkrustowaną diamentami o pięknej nazwie „Na miłość boską”.

Tym razem Hirst – syn mechanika zdecydował się udekorować najnowszego malucha Audi. Jak widać ekstrawagancki efekt został osiągnięty – samochód został zlicytowany przez jednego z gości za 425 000 euro. Patrząc na to, że ceny najmniejszego Audi w Polsce mają się zaczynać od niecałych 70 tysięcy to naprawdę sporo!

Oszczędzanie tu jednak nie w cenie. Pieniądze z transakcji zostaną bowiem przekazane przez Eltona Johna na jego organizację zamującą się walką z Aids.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze