Karolina Chojnacka

Rolls-Royce Black Badge Dawn po tuning Spofec – mroczny i luksusowy kabriolet. Powstaną tylko trzy egzemplarze!

Jeśli znacie kogoś, kto twierdzi, że tuning Rolls-Royce’a to świętokradztwo koniecznie pokażcie mu te zdjęcia…

Nie ma takiego auta, którego nie dałoby się poprawić, prawda? Nawet Rolls-Royce może zyskać to i owo. Do takiego wniosku doszli inżynierowie i projektanci z Spofec, oddziału znanej firmy tuningowej Novitec, który powstał tylko po to, żeby tuningować Rolls-Royce’y. I oto jest Rolls-Royce Black Badge Dawn po tuningu:

Rolls-Royce Black Badge Dawn Spofec Overdose
Rolls-Royce Black Badge Dawn Spofec Overdose, fot. materiały prasowe / Spofec

Powstaną tylko trzy (!) czteromiejscowe kabriolety, oparte na Rolls-Royce Black Badge Dawn.

Zmiany z zewnątrz objęły między innymi nową maskę oraz szersze błotniki na przedniej osi, które w całości zastępują fabryczne komponenty, sprawiając, że limitowana edycja jest o siedem centymetrów szerszy z przodu niż wersja standardowa. Z tyłu samochód jest szerszy o 13 centymetrów w porównaniu do oryginału. Ta kombinacja nadaje Rolls-Royce’owi atrakcyjny kształt klepsydry. Wygląda to naprawdę dobrze.

Inżynierowie Spofec opracowali specjalne ulepszenia wydajności dla silnika V12 z podwójnym turbodoładowaniem, aby pasowało do spektakularnego wyglądu samochodu. 686 KM i maksymalny moment obrotowy 980 Nm sprawiają, że Rolls-Royce Black Badge Dawn Spofec Overdose jest jednym z najbardziej dynamicznych czteromiejscowych kabrioletów na świecie. Od 0 do 100 km/h rozpędza się w 4,6 sekundy. Prędkość maksymalna jest elektronicznie ograniczona do 250 km/h.

Rolls-Royce Black Badge Dawn Spofec Overdose
Rolls-Royce Black Badge Dawn Spofec Overdose, fot. materiały prasowe / Spofec

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze