Karolina Chojnacka

Spofec Overdose, czyli Rolls-Royce na sterydach. Pod maską ponad 700 KM!

Spofec to specjalny dział niemieckiego tunera Novitec, zajmujący się modyfikacjami Rolls-Royce’ów. Ostatniio na ich warsztat trafił Rolls-Royce Wraith Black Badge. Powstało „coś” co jedni pokochają, drudzy znienawidzą. Powstaną tylko trzy egzemplarze tego niezwykłego modelu, każdy wart miliony.

Oto Spofec Rolls-Royce Wraith Black Badge Overdose, czyli Rolls-Royce Wraith Black Badge z potężnym silnikiem V12 o mocy podniesionej do 717 KM, obniżonym zawieszeniem i nadwoziem z włókna węglowego o szerokości przekraczającej ponad dwa metry

Spofec Rolls-Royce Wraith Black Badge Overdose

Przeczytaj też: Test Rolls-Royce Wraith Luminary – tylko 55 sztuk na świecie!

Pod maską Rolls-Royce’a na sterydach znajduje się silnik benzynowy V12 o pojemności 6,6 litra, które z pomocą dwóch turbosprężarek w standardowej formie generuje aż 632 KM. Po regulacji jednostki sterującej wtryskiem i doładowaniem, inżynierowie Spofec wydobyli z niego 717 KM i 986 Nm już od 1800 obr./min.

Wzrost mocy o 85 KM zapewnia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 4,2 sekundy. Prędkość maksymalna jest ograniczona do 250 km/h.

Spofec Rolls-Royce Wraith Black Badge Overdose

Nadwozie, które teraz prezentuje się znacznie bardziej imponująco od oryginału, zostało poszerzone, by zmieścić opony od firmy Vossen – 265/35 ZR 22 z przodu i 295/30 ZR 22 z tyłu. Pneumatyczne zawieszenie zostało utwardzone i obniżone o cztery centymetry.

Przeczytaj też: Rolls-Royce musi być unikatowy! Chętni na jego kupno wydają krocie na personalizację

Powstaną tylko trzy egzemplarze tego modelu, co ma zapewnić jego wyjątkową ekskluzywność.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze