Karolina Chojnacka

Rebelle Rally 2021. Hybrydowa Kia Sorento zelektryzuje pustynną rywalizację!

Podczas pustynnej rywalizacji Rebelle Rally 2021 zawodniczki sprawdzą możliwości zmodyfikowanej Kii Sorento.

Kia powraca do rywalizacji w Rebelle Rally. Dwie kobiece ekipy, Sabrina Howells i Alyssa Roenigk oraz Verena Mei i Tana White, podczas pustynnej rywalizacji przetestują możliwości zmodyfikowanej Kii Sorento. Zawodniczki będą rywalizować w klasie X-Cross pod oznaczeniem „Electrified”.

Electrified Designation jest prawdziwym wyzwaniem dla pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Rajdowa Kia Sorento napędzana jest silnikiem elektrycznym o mocy 66,9 kW i 1,6-litrowym turbodoładowanym silnikiem, które łącznie zapewniają 261 KM. W trybie elektrycznym samochód może przejechać około 50 kilometrów. Rajdowe Sorento jest wyposażone w standardowy napęd na cztery koła z wektorowaniem momentu obrotowego.

W 2020 roku sponsorowany przez Kię kobiecy zespół, który stworzyły Sabrina Howells i Alyssa Roenigk, zajął drugie miejsce w klasie X-Cross. W tym roku zawodniczki chcą poprawić swój znakomity rezultat. 

Rebelle Rally 2021. Hybrydowa Kia Sorento zelektryzuje pustynną rywalizację
Rebelle Rally 2021. Hybrydowa Kia Sorento zelektryzuje pustynną rywalizację, fot. materiały prasowe / Kia

Rebelle Rally 2021, czyli wyłącznie kobieca impreza terenowa, w tym roku  wystartował na pustynnych terenach Nevady i Kalifornii. Rajd rozpoczął się 8 października w pobliżu zapory Hoovera, a zakończy w Imperial Sand Dunes w Kalifornii, 16 października. Uczestniczki spędzą noce w wyznaczonych po drodze obozach bazowych.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze