Katarzyna Frendl

Gdzie diabeł nie może… Ford wysyła kobiety na podbój pustynnych terenów

"Babę" posłać można tam, gdzie mężczyźni nie dają rady. Czyżby? Ford uznał, że najlepiej wypromują jego model kobiety, które wezmą udział w trudnym, pustynnym rajdzie.

W październikowym wydarzeniu – Rebelle Rally 2021, czyli wyłącznie kobiecej imprezie terenowej, organizowanej tym razem na pustynnych terenach Nevady i Kalifornii, wezmą udział trzy dwuosobowe, żeńskie drużyny. Będą rywalizować w dwudrzwiowym Bronco, czterodrzwiowym Bronco i Bronco Sport. Wszystkie wystawione do zawodów auta zostaną pomalowane w barwy inspirowane pojazdem Bronco 4600, który będzie startował w serii rajdów terenowych klasy ULTRA4.

Przeczytaj też: Ford Bronco Sport to SUV, który nie boi się zjechać z asfaltu

Rajd rozpocznie się 8 października w pobliżu zapory Hoovera, a zakończy w Imperial Sand Dunes w Kalifornii, 16 października. Uczestniczki spędzą noce w wyznaczonych po drodze obozach bazowych.

Rebelle Rally 2021

W rajdzie Rebelle Rally wystartują profesjonalne zawodniczki. Shelby Hall i Penny Dale będą rywalizować w tym roku w klasie 4×4 w dwudrzwiowym SUV-ie Bronco 2021. Melissa Fischer i Cora Jokinen pojadą Bronco Sport 2021 w klasie X-cross. Startujące po raz pierwszy w tym rajdzie – Kathryn Reinhardt i Victoria Bundrant – będą rywalizować w klasie 4×4 w czterodrzwiowym Bronco.

W zeszłym roku Shelby Hall i Penny Dale, startując Bronco Sport, wygrały klasę X-cross w Rebelle Rally. Trasy rajdu obejmowały wyczerpujące 1 200 mil odcinków.

Ford Bronco w Rebelle Rally

Czterodrzwiowe Bronco i Bronco Sport to odmiana Badlands, a dwudrzwiowe Bronco to wersja Wildtrak. Aby dostosować się do zasad zawodów, zespoły muszą wyłączyć wszelkie elektroniczne urządzenia nawigacyjne.

Przeszkodą nr 1 w Rebelle Rally jest nawigacja, ale zdecydowanie także ukształtowanie terenu stanowi wyzwanie dla pojazdów i rywalizujących kobiecych załóg – powiedziała Young, która startowała w zeszłym roku jako nowicjuszka w Bronco Sport. – To wspaniałe wydarzenie i świetna okazja, aby pokazać, do czego zdolne są Fordy Bronco i te niesamowite kobiety, jeżdżące w najtrudniejszych warunkach – dodała.

Przeczytaj też: Nowy Ford Bronco pokazuje na amerykańskich bezdrożach co potrafi

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze