Poszukiwana kobieta o imieniu Mercedes!

To nie żart - z okazji Dnia Kobiet, Mercedes-Benz, łącząc zamiłowanie do piękna i tradycji, poszukuje Pań o imieniu Mercedes. Nie każdy wie, że nazwa marki pochodzi od tego hiszpańskiego imienia.

Mercedes Jelinek
fot. Mercedes-Benz

Dwa dni przed Bożym Narodzeniem 1900 roku, Wilhelm Maybach, genialny inżynier firmy Daimler-Motoren-Gesellschaft (DMG) w Cannstatt koło Stuttgartu, dostarczył Emilowi Jellinkowi, biznesmenowi z Wiednia sprawujacego funkcję konsula honorowego Austrii w Nicei, samochód wyścigowy o mocy 35 KM. Emil Jedlinek nazwał samochód imieniem swojej córki z pierwszego małżeństwa – Mercedes (hiszp. „łaska”).

Bertha Benz zapisała się w historii jako pierwsza osoba, której 121 lat temu udało się samodzielnie pokonać trójkołowym automobilem dystans ponad stu kilometrów. Podczas tej pierwszej podróży własnoręcznie oczyściła zatkany gaźnik broszką z kapelusza i owinęła nieizolowany przewód własną podwiązką. Więcej tutaj.

Mercedes Adrianna Manuela Ramona Jedlinek urodziła się w Wiedniu 16 września 1889 rokul. Była trzecim dzieckiem Emila Jedlinka i Rachel Goggman. Mercedes dwukrotnie wyszła za mąż, zajmowała się aktorstwem i miała piękny głos – sopran. Zmarła na gruźlicę w wieku 39 lat.

Z okazji Dnia Kobiet,  Mercedes-Benz Polska szuka… Mercedes. Na każdą Mercedes czekają upominki z kolekcji Mercedes-Benz.

Na zgłoszenia organizator czeka do 15 marca pod adresem mercedes@bbdo.com.pl.

Jak rozwijała się marka Opel? Oczywiście dzięki kobiecie! O determinacji Sophie Opel czytaj tutaj.

Nazwa marki Lotus też ma kobiece koneksjeczytaj tutaj.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze