Pijany kierowca uciekał przed policją. Omal nie zginął!

Kierowca Audi miał sporo na sumieniu, więc za wszelką cenę chciał uniknąć kontroli policyjnej. Jak zwykle bywa w takich przypadkach, tylko pogorszył swoją sytuację. Bardzo poważnie pogorszył.

Wszystko zaczęło się od czystego przypadku. Policjanci patrolujący ulice Mrągowa, zauważyli kierującego Audi, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Postanowili zatrzymać go do kontroli, ale ten na widok policyjnych sygnałów zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg.

Uciekał przed policją i… zatrzymał się, by zatankować samochód!

Ścigany pojazd wyjechał z Mrągowa kierując się na Piecki, a następnie na Spychowo. W trakcie jazdy kierowca przekraczając nadmiernie prędkość, wielokrotnie łamał przepisy, wyprzedzając na przejściach dla pieszych i skrzyżowaniach, jadąc na rondzie pod prąd, czy lewym pasem ruchu. W trakcie szaleńczej jazdy na ulicy Wojska Polskiego w rejonie przejścia dla pieszych, uderzył w bok Volkswagena, którego wyprzedzał z prawej strony.

Kierowca z 3 promilami uciekał lepiej, niż niejeden na trzeźwo!

Kierowca Audi swoją bezmyślną ucieczkę zakończył na trasie Stare Kiełbonki-Spychowo, gdzie na łuku stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Pomimo uderzenia, o własnych siłach wyszedł z auta i piechotą zaczął uciekać w głąb lasu. Jak podkreśla dumnie policja, został szybko ujęty nie dlatego, że funkcjonariusze z definicji cechują się świetną kondycją, ale dlatego, że ruszył za nim „mrągowski Hardman”, czyli policjant, który „wielokrotnie brał udział w rywalizacji biegowej”.

Po zatrzymaniu 38-latka wyszły na jaw powody, dla których tak bardzo chciał uniknąć zatrzymania. Po pierwsze badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. Po drugie okazało się, że ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, obowiązujący do 22.12.2020 r. Po trzecie Audi nie miało ważnych badań technicznych.

Pijany uszkodził swoje auto na oczach policji

Po badaniach lekarskich mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Będzie odpowiadał za przestępstwa, jakim są niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie w stanie nietrzeźwości, kierowanie mimo sądowego zakazu oraz za liczne wkroczenia w ruchu drogowym.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze