Obowiązek rejestracji samochodu będzie wydłużony z 30 do 180 dni?

Obowiązek rejestracji samochodu będzie wydłużony z 30 do 180 dni?

28 marca 2020
Epidemia koronawirusa w poważny sposób zaburzyła życie większości osób i spowodowała wiele problemów natury formalnej. Co na przykład, kiedy kupiliśmy sprowadzony samochód i nie możemy go teraz zarejestrować, ale musimy to zrobić, żeby uniknąć kary?

Pisaliśmy o tym niedawno i wiele wskazuje na to, że w obecnej sytuacji nie grozi nam 1000 zł kary, jeśli nie zarejestrujemy samochodu w ciągu wymaganych 30 dni (po szczegóły zapraszamy tutaj). Problem osób, które kupiły bądź sprzedały auto, dostrzegł też rząd i chce się z nim rozprawić w sposób niepozostawiający żadnych wątpliwości.

Sprawdź najważniejsze informacje dla kierowców, dotyczące koronawirusa

W projekcie jednej z ustaw wchodzącej w skład tarczy antykryzysowej, pojawił się zapis, zgodnie z którym, będziemy mieli aż 180 dni na zarejestrowanie samochodu (sprowadzonego z terenu Unii Europejskiej), albo zgłoszenie staroście kupna lub sprzedaży pojazdu (w przypadku samochodu już zarejestrowanego w Polsce). W uzasadnieniu zmian pojawia się między innymi obawa, że osoby stojące w kolejkach mogłyby zarazić koronawirusem siebie oraz pracowników urzędu. Warto też dodać, że z tego właśnie powodu część urzędów od pewnego czasu nie pracuje.

W ramach walki z koronawirusem państwo może zabrać ci auto!

Opisywana zmiana jeszcze nie weszła w życie, ale już teraz nie ma co ryzykować i jeśli problem was dotyczy, to lepiej poczekajcie z rejestracją samochodu do zakończenia epidemii.

Zobacz też:
Seriale i programy motoryzacyjne na Netflixie - nasze TOP 5

Kobiety vs mężczyźni za kierownicą: czy pasja do motoryzacji ma płeć? Ocenia psycholog transportu

Samotna przejażdżka motocyklem w czasie epidemii - co na to prawo?
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!