Karolina Chojnacka

Nowy sposób kradzieży samochodu. Wystarczy, że złodziej podejdzie do auta

W dobie rozwoju elektroniki, zabezpieczeń i sposobów na samochodowych złodziei, często oni sami wykorzystują zdobycze technologii - tylko do niewłaściwych celów. Nowy sposób kradzieży samochodu wymaga tylko podejścia do auta.

Kradzież samochodu chyba jeszcze nigdy nie była tak prosta. Nowa metoda, która staje się coraz popularniejsza wśród złodziei wymaga tylko, by rabuś podszedł do auta.

Nowy sposób kradzieży samochodu. „Na walizkę” odchodzi w zapomnienie

Kradzież na walizkę” swoją wątpliwą popularność zaczęła zdobywać w 2017 roku, wraz z upowszechnieniem się  systemów bezkluczykowych w samochodach. Przy tej metodzie wszystkie specjalistyczne urządzenia antywłamaniowe mające uchronić nasze samochody przed kradzieżą, nie dają rady. Do kradzieży „na walizkę” złodzieje wykorzystują dwa urządzenia, które swoim wyglądem przypominają walizki. Jedno z nich wzmacnia bezprzewodowy sygnał z kluczyka, a drugie przekazuje go do samochodu, dzięki czemu złodziej może odblokować drzwi, uruchomić silnik w samochodzie i odjechać, nie wzbudzając niczyich podejrzeń. 

Nowy sposób jest jeszcze bardziej prosty, bo złodziej już nie musi lokalizować kluczyka właściciela. Wystarczy, że podejdzie do samochodu.

Specjalne urządzenie i po sprawie

Złodzieje w celu kradzieży samochodu używają specjalnego urządzenia, przypominającego kształtem i wyglądem Gameboya. Jest ono bardzo łatwo dostępne w Internecie. Może je kupić każdy, kto chce na nie wydać około… 25 tysięcy euro.

Wystarczy, że złodziej podejdzie do wybranego samochodu z tym urządzeniem, a ono wykona resztę „roboty”. Nie trzeba go nigdzie podpinać, montować, itp. Urządzenie zaczyna rozszyfrowywać kod kluczyka i robi to bardzo szybko. Dzięki temu złodziej może otworzyć oraz uruchomić samochód i odjechać w siną dal.

W pamięci urządzenia można pozostawić dziesięć rozkodowanych samochodów i później szybko je ponownie otwierać i uruchamiać. Dodatkowo ma ono możliwość przechwytywania sygnału z kluczyka.

Jakie samochody najchętniej kradną złodzieje?

Z informacji, które można znaleźć w Internecie wynika, że urządzenie najlepiej radzi sobie popularnymi modelami samochodów takich producentów jak Kia, Hyundaia czy Mitsubishi.

Każdy z nas, prędzej czy później, może stać się ofiarą złodzieja. Dlatego jeśli nie posiadamy dobrego ubezpieczenia, to warto zainwestować w dobre zabezpieczenie, jak np. immobilizer.

Przeczytaj też:
Czy samochód łatwo zhakować? Samochody na celowniku hakerów

Samochody na celowniku hakerów

Honda sparaliżowana przez hakerów! Żądali od firmy okupu

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze