
Honda sparaliżowana przez hakerów! Żądali od firmy okupu
Powszechna komputeryzacja to wymarzona sytuacja dla cyberprzestępców, którzy swoimi działaniami mogą poważnie wpłynąć na pracę nawet największych korporacji. Przekonała się o tym boleśnie Honda.
Wewnętrzny system Hondy został zaatakowany przez hakerów, którzy poważnie wpłynęli na pracę całej firmy. Wiele oddziałów japońskiego producenta nie mogło obsługiwać klientów, a produkcja w brytyjskiej fabryce musiała zostać wstrzymana.
Czy samochód łatwo zhakować? Samochody na celowniku hakerów
Honda nie podała szczegółów ataku, ale wiadomo, że chodzi o oprogramowanie ransomware. Jego działanie polega na włamywaniu się do systemu i szyfrowaniu danych, co paraliżuje pracę firmy. Następnie hakerzy żądają okupu za odblokowanie dostępu do plików. Możemy sobie tylko wyobrażać, jakiej kwoty mogli domagać się od takiego koncernu jak Honda.
Hakowanie Mitsubishi Outlandera
Firma przez klika dni pracowała nad przywróceniem działania swoich systemów informatycznych. Prawdopodobnie, zamiast płacić okup, Honda skorzystała z kopii zapasowych swoich danych. Jednocześnie wzmożono działania mające chronić przed kolejnymi takimi atakami.
Najnowsze
-
Płatne parkowanie a wzrost wypadków motocyklowych – to szokujące dane! Jak jeździć bezpieczniej?
Wydaje się, że przesiadka na jednoślad w mieście to same korzyści - dowiedz się, czy ma to sens i czy jesteś na to gotowy. -
Test BMW 120 – z potencjałem na przyjaciela
-
Nowy Volkswagen Touareg R – flagowy SUV z wtyczką i sportowym zacięciem
-
Foteliki samochodowe na każdą kieszeń: jak znaleźć bezpieczny model w dobrej cenie?
-
Parking w Warszawie: bezkarność na „kopertach” uderza w najsłabszych – kto na tym zarabia? Cena kopert i fałszywych kart
Zostaw komentarz: