Honda sparaliżowana przez hakerów! Żądali od firmy okupu

Powszechna komputeryzacja to wymarzona sytuacja dla cyberprzestępców, którzy swoimi działaniami mogą poważnie wpłynąć na pracę nawet największych korporacji. Przekonała się o tym boleśnie Honda.

Wewnętrzny system Hondy został zaatakowany przez hakerów, którzy poważnie wpłynęli na pracę całej firmy. Wiele oddziałów japońskiego producenta nie mogło obsługiwać klientów, a produkcja w brytyjskiej fabryce musiała zostać wstrzymana.

Czy samochód łatwo zhakować? Samochody na celowniku hakerów

Honda nie podała szczegółów ataku, ale wiadomo, że chodzi o oprogramowanie ransomware. Jego działanie polega na włamywaniu się do systemu i szyfrowaniu danych, co paraliżuje pracę firmy. Następnie hakerzy żądają okupu za odblokowanie dostępu do plików. Możemy sobie tylko wyobrażać, jakiej kwoty mogli domagać się od takiego koncernu jak Honda.

Hakowanie Mitsubishi Outlandera

Firma przez klika dni pracowała nad przywróceniem działania swoich systemów informatycznych. Prawdopodobnie, zamiast płacić okup, Honda skorzystała z kopii zapasowych swoich danych. Jednocześnie wzmożono działania mające chronić przed kolejnymi takimi atakami.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze