Najdroższa taksówka na świecie? Jazda trwała 11 minut i kosztowała 10 tys. dolarów

Mieszkanka USA za przejazd taksówką trasy o długości około 1,8 kilometra zapłaciła aż 10 tysięcy dolarów! Lepiej było pójść na piechotę?

Margarita Bekker, mieszkanka San Francisco, zamówiła kurs taksówką. Oficjalną taksówką korporacji Yellow Cab pokonała dystans raptem 1,1 mili, czyli ok. 1,8 kilometra. Kiedy przyszedł czas na płatność, okazało się, że terminal płatniczy w samochodzie odmówił posłuszeństwa. W tej sytuacji kierowca zaproponował zapłacenie kwoty dziewięciu dolarów i 87 centów przez telefon na jego prywatne konto PayPal. Awarie terminali się zdarzają, a takie rozwiązanie jest aprobowane przez korporacje taksówkowe w USA. Margarita Bekker zatwierdziła kwotę na telefonie kierowcy i wysiadła.

Problem w tym, że kwota na rachunku była tysiąc razy wyższa, niż wynosiła opłata za kurs. Z niecałych 10 dolarów zrobiło się 10 tysięcy dolarów. Niechcący albo umyślnie kierowca postawił kropkę o trzy cyfry za daleko. Margarita Bekker natychmiast zgłosiła w swoim banku próbę oszustwa i zablokowała transakcję.

Dopłaty do elektryków najbardziej zainteresują taksówkarzy? Eksperci z branży komentują

Bank of America odezwał się do firmy Yellow Cab, której przedstawiciele przyznali, że kwota musi być wynikiem pomyłki i rozpoczęli wewnętrzne wyjaśnienia. Kierowca stwierdził, że kwota jest poprawna, a klientka ją zatwierdziła. Tydzień później zwolnił się z pracy i przestał odbierać telefony.

Klientka korporacji Yellow Cab walczyła ze swoim bankiem przez trzy miesiące. Dopiero po kwartale Bank of America zgodził się odstąpić od zrealizowania przelewu.

Morał tej historii jest następujący: warto czytać wszystko, pod czym składa się podpis. Przez chwilę nieuwagi poszkodowana pasażerka przeżyła wiele stresujących miesięcy. Podobno teraz żąda wydruku potwierdzenia każdego zakupu, którego dokonuje, nawet jeśli kwota nie przekracza dolara i zawsze uważnie czyta otrzymany rachunek.

Komentarze:

Kkornela - 1 lutego 2022

drogo, ja jak śmiegam po stolicy opti taxi to w życiu nie zapłaciłam nawet 200 złotych, bo oni w miarę tanio mają no i ja nie jeżdze nie wiadomo ile km

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze