
Ogródki warzywne na dachach taksówek, czyli jak samochody służą w dobrej sprawie
Parking dla taksówek zmienił się w ogród warzywny. Sadzonki roślin wyrastają na dachach samochodów, a czasami także spod ich masek.
Pandemia koronawirusa znacznie obniżyła w stolicy Tajlandii popyt na przejazdy taksówkami. W czerwcu portal Yahoo!news pisał:
Tysiące taksówek rdzewieje na złomowisku w Bangkoku, podczas gdy trzecia fala COVID-19 wciąż rozlewa się po kraju. Ponad 2 tysiące pojazdów zgromadzono na niestrzeżonej działce z powodu niszczącego efektu pandemii na ruch turystyczny, który spadł niemal do zera.
Teraz taksówki służą do czegoś innego niż przewożenie pasażerów…
Ogródki warzywne na dachach taksówek
Parking dla nieużywanych taksówek w Bangkoku, należący do spółdzielni taksówkarskiej Ratchaphruek Taxi Cooperative, zmienił się w ogród warzywny. Sadzonki roślin wyrastają na dachach samochodów, a czasami także spod ich masek.
Właściciel firmy taksówkarskiej zezwolił swoim pracownikom używać taksówek-ogrodów jako sposobu na „relaks i odstresowanie”. Bezrobotni aktualnie taksówkarze mogą też w ten sposób zapewnić sobie żywność, mimo braku pracy.
Najnowsze
-
Elektryk czy hybryda – co bardziej opłaca się w leasingu?
Coraz więcej firm i osób prywatnych zwraca uwagę na ekologię i koszty użytkowania aut. Rosnąca popularność napędów alternatywnych wypiera tradycyjne rozwiązania, ale rodzi pytanie: co w leasingu bardziej się opłaca – hybryda czy elektryk? -
Nocleg pod namiotem czy w kamperze? Porównanie opcji dla fanów motoryzacji
-
Test Peugeot 408 GT: masaż na trasie i pazury na ulicy
-
Test Ford Bronco Badlands – powrót legendy na bezdroża
-
Mercedes Vision V: gdzie podziała się motoryzacja, a pojawił się… 65-calowy telewizor?
Zostaw komentarz: