Mitsubishi zniknie z Europy szybciej, niż sądziliśmy?

Niedawno informowaliśmy, że Mitsubishi planuje opuszczenie Europy, ale nie zostało to oficjalnie potwierdzone, ani nie znamy terminu, w jakim miałoby to nastąpić. Teraz pojawiły się nowe informacje, zgodnie z którymi, już niedługo salony japońskiej marki zaczną świecić pustkami!

Nowe nieoficjalne informacje dotyczące obecności Mitsubishi w Europie, ujawnił serwis AutoNews Europe, który powołuje się na swoje anonimowe źródło, blisko związane z japońskim producentem. Według niego oferta marki znacząco się skurczy i to już w przyszłym miesiącu!

Mitsubishi opuści Europę! Zaskakująca decyzja japońskiego producenta

Zgodnie z przeciekami, Mitsubishi planuje od września zawiesić import do Europy swoich SUV-ów – ASX-a, Outlandera oraz Eclipse Crossa. To poważny cios dla wszystkich dilerów, ponieważ te trzy modele stanowią 64 procent sprzedaży producenta (według danych za pierwszą połowę 2020 roku). W salonach pozostałby tylko miejski Space Star oraz pickup L200.

Mitsubishi Polska zmienia właściciela

Nie trzeba być doświadczonym handlowcem, żeby zauważyć, że dilerzy nie utrzymają się z tak okrojoną ofertą. Zwłaszcza że mówimy o małym miejskim hatchbacku, czyli aucie na którym zarobek jest minimalny, oraz o pickupie, który w Europie jest produktem niszowym. Modele te mają pozostać w ofercie do końca 2021 roku, co prawdopodobnie oznacza zarazem datę opuszczenia przez Mitsubishi Starego Kontynentu. Tylko ile salonów sprzedaży wytrzyma na rynku do tego czasu?

Byłyśmy na prezentacji Mitsubishi L200 i ASX na mobilnym torze off-roadowym

Według wspominanego wcześniej źródła, taka drastyczna decyzja jest spowodowana nowymi normami spalin (Euro 6d) i zbyt wysokimi kosztami, jakie należałoby ponieść, aby dostosować do nich wspomniane modele. Decyzja ma dotyczyć także Outlandera PHEV, który jest hybrydą plug-in, a samochody z takim napędem zwykle nie mają żadnych problemów ze spełnianiem norm emisji spalin.

Bazowa Honda Jazz kosztuje 93 900 zł. Dziękujemy ci, Unio Europejska!

Europejska centrala marki nie odniosła się jeszcze do tych doniesień, ale wrzesień zbliża się wielkimi krokami, więc niedługo wszystko powinno się wyjaśnić.

Zobacz galerię zdjęć najnowszego Mitsubishi Oultlandera PHEV 

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Hej, ponieważ w tekście pojawia się fragment jakoby Mitsubishi miało zniknąć z Europy, chcieliśmy zabrać w tej sprawie głos. Ta informacja, która co jakiś czas pojawia się w sieci, jest nieprawdziwa i stanowi sporą nadinterpretację. Zmiana w funkcjonowaniu Mitsubishi w Europie polega na uchwaleniu tymczasowej decyzji o zamrożeniu premier nowych modeli. Modele, które aktualnie mamy w ofercie, będą wciąż w sprzedaży. Zmianie nie ulegnie również szereg oferowanych przez nas usług posprzedażowych, takich jak serwis i naprawy gwarancyjne. Co więcej, nasza sieć salonów, ASO i serwisów również będzie działała w niezmienionej formie. Zamrożenie premier modeli jest motywowane kryzysem spowodowanym epidemią. Jest to racjonalna odpowiedź na aktualną sytuację ekonomiczną oraz na zmianę w preferencjach konsumenckich, jako że klienci są coraz bardziej zainteresowani kupnem aut używanych. Mitsubishi Motors Polska prowadzi aktywne działania w kierunku wzmocnienia działań na rynku aut używanych oraz w kierunku inicjacji własnego programu odkupu aut używanych w naszej sieci dealerskiej. Obawa, że brak premier wypchnie Mitsubishi z rynku jest niesłuszna. Żyjemy aktualnie w niepewnych czasach i wiemy, że klienci poszukują głównie solidnych używanych aut i takie oferujemy w naszym programie aut używanych. Czytających to posiadaczy Mitsubishi chcieliśmy też poinformować, że globalną polityką Mitsubishi Motors jest gwarantowana dostępność części zamiennych przez okres dziesięciu lat od zakończenia produkcji modelu. To tyle, pozdrawiamy.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Jakoś z tym trzeba będzie żyć.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze