Mitsubishi Polska zmienia właściciela

Firma MMC Car Poland, wcześniej zarządzana przez Mitsubishi Corporation, zmienia właściciela. 1 kwietnia 2020 r. hiszpańska firma Bergé Auto przejęła w ramach strategicznego planu rozwoju międzynarodowego import i dystrybucję samochodów osobowych Mitsubishi w Polsce.

Po 24 latach pod zarządem Mitsubishi Corporation działalnością polskiego przedstawicielstwa japońskiego producenta będzie zarządzać Bergé Auto. Od 1 kwietnia 2020 r. jest nowym importerem, odpowiedzialnym za dystrybucję i obsługę sieci dealerskiej marki w Polsce. Mitsubishi Corporation pozostanie nadal akcjonariuszem z 25% udziałów dzięki niedawnej inwestycji w spółkę Bergé Auto.

Bergé Auto to renomowana hiszpańska grupa zajmująca się dystrybucją pojazdów, sprzedająca rocznie ponad 150 000 sztuk samochodów 28 marek na 9 rynkach, w tym w Hiszpanii, Portugalii, Finlandii, Szwajcarii i na kilku kluczowych rynkach Ameryki Łacińskiej. W 2019 r. wygenerowała obrót w wysokości 3,1 mld euro.

Przejęcie jest kolejnym etapem planu międzynarodowej ekspansji firmy w Europie i innych regionach świata. Wzmacnia też współpracę Bergé Auto z Mitsubishi Motors, które reprezentuje już na pięciu innych rynkach.

Adam Męciński pozostanie na stanowisku dyrektora generalnego MMC Car Poland, a zmiany właścicielskie nie będą miały wpływu na codzienną działalność firmy.

Jorge Navea, dyrektor generalny Bergé Auto powiedział: Z dumą rozpoczynamy nowy projekt dystrybucji pojazdów na polskim rynku, jako przedstawicielstwo Mitsubishi Motors – jednego z najbardziej cenionych producentów motoryzacyjnych na świecie, z którym ściśle współpracujemy od wielu lat. Bergé Auto będzie dążyć do wzmocnienia pozycji Mitsubishi w Polsce poprzez wprowadzenie zorientowanej na klienta kompleksowej strategii cyfrowej. Ponadto jesteśmy nastawieni na osiągnięcie długoterminowego wzrostu dzięki umocnieniu podstawowych wartości marki, wspieraniu istniejącej sieci dealerskiej i czerpaniu korzyści z planów wprowadzania nowych modeli Mitsubishi Motors w nadchodzących latach

Adam Męciński, dyrektor generalny MMC Car Poland skomentował zmianę tymi słowami: Ambitne cele Bergé Auto dają nam szansę umocnienia pozycji marki Mitsubishi na naszym rynku. Firma MMC Car Poland jest przygotowana do znaczącego zwiększenia liczby sprzedaży nowych samochodów we współpracy z siecią dealerów i do wprowadzenia działań związanych z obsługą klienta w nowej rzeczywistości. Współczesne pojazdy Mitsubishi nie tylko podążają za trendami, one nadają ton nadchodzącym zmianom w branży motoryzacyjnej, stanowiąc idealny fundament przyszłych sukcesów.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze