Bazowa Honda Jazz kosztuje 93 900 zł. Dziękujemy ci, Unio Europejska!

Za nową generację miejskiego Jazza zapłacimy o wiele więcej, niż za kompaktowego Civica. Jest jednak ku temu dobry powód, a komu możemy dziękować za taki stan rzeczy, wiecie już z tytułu.

Powiedzmy to jeszcze raz, pełnym zdaniem. Nowa Honda Jazz, miejski minivan, którego długość ledwie przekracza 4 metry, kosztuje w wersji podstawowej 93 900 złotych. Potencjalny kupujący może zdecydować się też na odmianę Elegance (98 900 zł) lub Executive (105 990 zł). Albo pójść na całość i kupić stylizowanego na crossovera Jazza Crosstar, dostępnego tylko z topowym wyposażeniem, kosztującego 112 900 zł.

Nowa Honda Jazz zaprezentowana. Będzie wyposażona w centralną poduszkę powietrzną

Jakim cudem miejski minivan jest droższy o prawie 16 tys. zł od dłuższego o pół metra, kompaktowego Civica? To proste – Jazza kupimy w Europie tylko w wersji hybrydowej. Napędza go jednostka benzynowa 1,5 l o mocy 97 KM oraz silnik elektryczny mający 109 KM. Honda zdecydowała się na to drogie rozwiązanie ze względu na problemy i koszty dostosowania konwencjonalnego napędu do wymogów unijnych. Zamiast to robić, zrezygnowano ze stosowanego w poprzedniku silnika 1,3 l, dostępnego poza naszym kontynentem, i pozostawiono tylko hybrydę.

Belgijska policja uziemiona przez normy emisji spalin?

Taki napęd pozwala też na zbliżenie się do wymogu emisji CO2 na poziomie 95 g/km. Zbliżenia, ponieważ chociaż według Unii Europejskiej każde nowe auto powinno osiągać taki wynik, jest on nierealny nawet dla małego i lekkiego (trochę ponad 1,2 t) samochodu hybrydowego! Jazz emituje średnio 102 g CO2/km i za każdy gram ponad limit Honda musi zapłacić UE 95 euro od każdego sprzedanego samochodu, co oczywiście też znajduje odzwierciedlenie w cenniku.

Znaczenie ma także bardzo bogate standardowe. Już w bazowej wersji otrzymamy klimatyzację automatyczną, cyfrowe zegary, radio z ekranem dotykowym, światła LED (przód i tył), podgrzewane fotele przednie, adaptacyjny tempomat, asystent pasa ruchu oraz wiele innych elementów. Skrzynia biegów jest oczywiście automatyczna (e-CVT).

Honda zapowiedziała, że do 2022 roku wszystkie sprzedawane przez nią w Europie modele, będą miały napędy wykorzystujące silniki elektryczne. Czas żebyśmy zaczęli się przyzwyczajać, że już niedługo wszystkie auta tego japońskiego producenta będą bardzo drogie. Dziękujemy ci, Unio Europejska!

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Powiem krotko.
Odkladalem kase na Jazz w wariancie 1.5 benzyna. (bodaj 75 albo 77 tys w cenniku byla)
Po zmianie na hybryde i cenie +20 tys nie kupie tego samochodu na pewno.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

i jeszcze jedno – zmiana nadwozia to porazka…
to nowe dla hybrydy wyglada bardzo slabo.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Niestety cena mocno zawyżona. Z miejskich aut to nawet taniej idzie kupić yaris, mniejsze pieniądze lepsze napędy

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Dla polaka robaka wszystko drogie jak zarabia 1900zl netto. W cywilizowanych krajach zakup takiego auta jest 4x bardziej dostepny, dla przecietnego konsumenta. Zaraz zaraz… polska to nie jest cywilizowany kraj.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze