Karolina Chojnacka

Maserati Grecale – premiera modelu już w listopadzie. Co o nim wiemy?

Maserati twierdzi, że „Grecale ma odgrywać wiodącą rolę dla marki”, więc spodziewamy się, że po jego oficjalnym debiucie będziemy pod ogromnym wrażeniem. Co o nim wiemy? I kiedy dokładnie ujrzy światło dzienne?

Maserati ma długą praktykę w nazywaniu swoich samochodów na cześć najsłynniejszych wiatrów świata. Wszystko zaczęło się w 1963 roku, od modelu Mistral. Następnie zadebiutowały Ghibli, Bora i Khamsin, a w 2016 roku do tego grona dołączyło Levante – pierwszy SUV spod znaku trójzębu.

Teraz na horyzoncie pojawia się kolejny powiew świeżości – Grecale

Maserati Grecale – premiera modelu już w listopadzie

Światowa premiera modelu Grecale odbędzie się 16 listopada w Mediolanie. Co wiemy o nadjeżdżającym konkurencie Porsche Macan?

Grecale ma być pozycjonowany poniżej Levante. Spodziewać się można charakterystycznego przodu z wydatną osłoną chłodnicy. Na uwagę zasługują również duże koła, za którymi znajdą się z pewnością wentylowane tarcze i czerwone zaciski hamulcowe. Tył zdobią smukłe tylne światła i sportowy układ wydechowy.

Maserati nie ujawniło szczegółów dotyczących danych technicznych. Najprawdopodobniej Grecale będzie współdzielić wiele elementów z Alfą Romeo Stelvio, włącznie z platformą Giorgio przeznaczoną do napędu na tylną lub obie osie. Z punktu widzenia wydajności wydaje się to fantastyczne. Stelvio Quadrifoglio to jeden z najlepiej jeżdżących crossoverów na świecie, a wersja tego samochodu Maserati brzmi jak przepis na sukces.

Pod maską Maserati Grecale najprawdopodobniej znajdzie się silnik V6 turbo. Być może do wyboru będzie również miękka hybryda o pojemności dwóch litrów wprost z Levante.

Maserati Grecale
Maserati Grecale, fot. materiały prasowe / Maserati

Maserati twierdzi, że „Grecale ma odgrywać wiodącą rolę dla marki”, więc spodziewamy się, że po jego oficjalnym debiucie będziemy pod ogromnym wrażeniem.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze