Kto zdobędzie tytuł Car of the Year Polska? Znamy listę aut! Trzy z niego wypadły – jak myślisz dlaczego?

Oto lista samochodów, które zakwalifikowały się do udziału w polskiej edycji konkursu na samochód roku 2021. Który ma szansę wygrać?

Poniżej lista kandydatów do tytułu Car of the Year Polska 2021. Znalazły się na niej 24 modele nowych samochodów, które weszły do sprzedaży w tym roku, a jurorzy konkursu mieli możliwość się z nimi zapoznać (były w parku prasowym) oraz je przetestować do końca października.

Car of the Year Polska 2021 – zasady konkursu

Zaskakujące jest to, że wszystkie modele są czterodwiowe, a połowę w nich stanowią crossovery. Jeśli chodzi o rodzaje układów napędowych to widać, że nadchodzi czas samochodów elektrycznych – jest ich sześć. Tym niemniej najwięcej modeli wyposażonych jest (bądź może być) w układ hybrydowy o różnym stopniu zaawansowania. Najwięcej modeli – siedem – pochodzi z koncernu Volkswagena.

4 listopada odbędzie się głosowanie, w wyniku którego – już 5 listopada – poznamy pięć modeli wybranych do końcowej rundy konkursu.

1 grudnia 2020 dowiemy się, który z samochodów zdobędzie tytuł Car of the Year Polska 2021. Wygrany model zdobędzie statuetkę projektu dr Dominika Głąba –  adiunkta Wydziału Wzornictwa ASP w Warszawie. Ciekawostką jest fakt, że razem z Wojtkiem Sierpowskim pracował on niedawno również przy wyborze projektów Izery – polskiego samochodu elektrycznego.

Samochody w konkursie ocenia 21 jurorów, wśródł których jest tylko jednak kobieta – Katarzyna Frendl, naczelna motocaina.pl

Lista jurorów Car of the Year Polska – kliknij tu

To już druga edycja konkursu Car of the year Polska w naszym kraju. Pierwszą wygrała Kia XCeed – wyprzedzając cztery inne modele (o poprzedniej edycji przeczytasz tu). Do tej pory Car of the year był najsłynniejszym konkursem europejskim, jednak Wojciech Sierpowski – wieloletni juror COTY – postanowił stworzyć taki rodzaj konkurencji na rodzimym rynku. Jest to tendencja ogólnoeuropejska; podobny konkurs przeprowadzają inne kraje, np. Irlandia. Pisałyśmy o tym tu.

Niestety pandemia COVID-19 sprawiła, że w konkursie nie mogą wziąć udziału aż trzy modele: Fiat 500e i Honda E oraz Hyundai i20, które są już w ofercie producentów, jednak fizycznie nie dotarły do Polski, a co za tym idzie żaden z dziennikarzy nie mógł się z nimi zapoznać. Wszystkie wymienione modele przejdą do konkursu przyszłorocznego.

Car of the Year Polska 2021 – lista aut

Audi A3

Audi e-tron Sportback

BMW 2 Gran Coupe

Ford Explorer

Ford Kuga

Ford Puma

Honda Jazz

Hyundai i10

Kia e-Soul

Kia Sorento

Mazda MX-30

Mercedes-Benz GLA

Mercedes-Benz GLS

Nissan Juke

Opel Corsa

Peugeot 2008

Porsche Taycan

Renault Captur

Renault Zoe

Seat Leon

Skoda Octavia

Toyota Yaris

VW Golf

VW ID.3

Organizatorem konkursu jest specjalnie powołana do tego celu Fundacja Car of the Year Polska założona przez doświadczonych dziennikarzy. Idea konkursu spotkała się z aprobatą i poparciem takich instytucji jak PZPM, AKDP, ITS, PIMOT i Automobilklub Polski. 

Strony konkursu:
www.caroftheyear.pl
https://www.facebook.com/CaroftheYearPolska/
https://www.instagram.com/caroftheyearpolska/
https://twitter.com/CaroftheYearPL

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze