Katarzyna Frendl

autorka

Zanim stworzyłam portal motoryzacyjny motocaina.pl, pracowałam w Agora S.A., gdzie realizowałam swoją pasję pisząc do cotygodniowego dodatku do Gazety Wyborczej - Wysokie Obroty, Świata Motocykli oraz wspomagając prowadzących program motoryzacyjny w Radiu TOK FM.

Jako dziennikarka motoryzacyjna - obecnie już z 20-letnim doświadczeniem - publikowałam swoje artykuły na łamach wielu czasopism, m.in.: Autotechniki Motoryzacyjnej, autocentrum.pl, BMW Trends, VW Trends, Renault Trends, Autoroku, Forbesa i Pulsu Biznesu, a także pism lifestylowych. Byłam stałym gościem w audycjach motoryzacyjnych, w Antyradiu i Radiu Czwórka. Przez dwa sezony występowałam jako ekspert w „Zakupie kontrolowanym” w TVN Turbo. Moich autorskich felietonów motoryzacyjnych można było codziennie posłuchać w Radiu Kolor. Dzieliłam się też swoją wiedzą z widzami „Pytania na Śniadanie” w TVP2. Współprowadziłam podcast o elektromobilności “Elektrycznie tematyczni”.

Organizowałam samochodowe i kartingowe zawody dla pań, szkolenia z doskonalenia techniki jazdy przeznaczone dla kobiet. Jako członkini Zespołu ds. Kobiet w Polskim Związku Motorowym odpowiadałam za całość redakcji i składu Biuletynu PZM „Kobiety w Motorsporcie”.

Ukończyłam Wyższą Szkołę Menedżerską (Informatyczne Systemy Zarządzania), a podyplomowo także eksploatację pojazdów - kierunek będący kooperacją Wydziału Mechanicznego WAT oraz Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych na Politechnice Warszawskiej. Jako jedyna na roku ukończyłam te studia z wyróżnieniem.

Obecnie nadal wydaję serwis motocaina.pl, ale jednocześnie produkuję swój autorski program w telewizji dla przedsiębiorców Biznes24 - “Motozoom”. Piszę o motoryzacji, podróżach i technologii do Wysokich Obcasów (miesięcznik drukowany i serwis online). Skutecznie łamię stereotypy, zarówno dotyczące kobiet - w motoryzacji, czy biznesie - jak i w elektromobilności.

Dzielę się swoim stylem życia na różnych kanałach social mediów (You Tube, Instagram, Facebook, Tik-Tok, Linkedin, Twitter) z zapałem entuzjastki, rzeczowością ekspertki i kobiecą prostotą. Nazwa profili to: Kasia Frendl i motocaina.

Pod karoserią profesjonalnej dziennikarki motoryzacyjnej z trudem skrywam moc, którą uwalniam dopiero za kierownicą. Jestem rozdarta w miłości do samochodów i motocykli, zafascynowana pojazdami sportowymi, zabytkowymi, militarnymi oraz ciężarówkami. Jeździłam m.in. Rosomakiem i samochodem F1.

Najnowsze artykuły

Dziś startuje niesamowite wydarzenie dla fanów aut Porsche chłodzonych powietrzem – Luftgekühlt po raz pierwszy w Polsce!

Szukasz samochodu do firmy? Pomyśl o leasingu

Od dziś nowa eko-gra wyścigowa dla najmłodszych na Robloxie: Climate E-Racers

Zobacz pozostałe artykuły