Katarzyna Frendl

autorka

Dziennikarka motoryzacyjna. Ukończyła Wyższą Szkołę Menedżerską specjalizując się w Informatycznych Systemach Zarządzania. Wymarzony kierunek Eksploatacja Pojazdów - będący kooperacją Wydziału Mechanicznego WAT oraz Wydziału Samochody i Maszyny Robocze na Politechnice Warszawskiej - jako jedyna na roku ukończyła z wyróżnieniem.

Swoją pasję zaczęła realizować w Wysokich Obrotach Gazety Wyborczej i Świecie Motocykli. Publikowała na łamach wielu czasopism takich jak: Forbes, Puls Biznesu oraz Auto Technika Motoryzacyjna. Była stałym gościem w audycjach motoryzacyjnych w TOK FM, Antyradiu i Radiu Czwórka. Przez dwa sezony występowała jako ekspert w „Zakupie kontrolowanym” w TVN Turbo. Jej autorskich felietonów można było codziennie posłuchać w Radiu Kolor. Dzieliła się swoją wiedzą również z widzami „Pytania na Śniadanie” w TVP2.

Od wielu lat występuje także jako prowadząca konferencje, prezentacje i imprezy motoryzacyjne.

Wciąż odkrywa i promuje talenty kobiet, wspierając w realizacji marzeń, poszerzaniu wiedzy i umiejętności oraz motywując zarówno amatorki jak i zawodniczki w walce o najwyższe trofea. Organizowała samochodowe i kartingowe zawody dla pań, szkolenia z doskonalenia techniki jazdy dedykowane kobietom. Jako członek Zespołu ds. Kobiet w Polskim Związku Motorowym odpowiadała za całość redakcji i składu Biuletynu PZM „Kobiety w Motorsporcie”.

Pod karoserią profesjonalnej dziennikarki motoryzacyjnej z trudem skrywa moc, którą uwalnia dopiero za kierownicą. Stała lecz rozdarta w miłości do samochodów i motocykli. Zafascynowana pojazdami sportowymi, zabytkowymi, militarnymi oraz ciężarówkami. Testuje wszelkie pojazdy zawstydzając wiedzą techniczną niejednego mężczyznę. Jeździła m.in. Rosomakiem i bolidem F1.

Dziś skutecznie łamie stereotypy w kobiecym portalu motoryzacyjnym motocaina.pl, w którym - wspólnie z zespołem redaktorek - dzieli się swoją pasją z zapałem entuzjastki, rzeczowością ekspertki i kobiecą prostotą.

Najnowsze artykuły

Carvago – samochody używane. O co chodzi w tej platformie z 750 tys. aut?

MIFA 9 wkrótce dostępny w Polsce. To duże, rodzinne auto z Chin

Najniższa krajowa 2022 a tanie auto – sprawdź na jakie samochody cię stać. RAPORT

Zobacz pozostałe artykuły