Katarzyna Frendl

Car of the year Polska 2020: dziennikarze motoryzacyjni już wybrali najlepsze auto!

Wczoraj, podczas finałowego głosowania jurorów pierwszej edycji konkursu Car of the year Polska, ogłoszono, który z oferowanych na polskim rynku modeli będzie mógł się posługiwać tym prestiżowym tytułem cały następny rok.

Wczoraj, na warszawskie Bemowo, na teren Automobilklubu Polski, przybyło dwudziestu jeden dziennikarzy wchodzących w skład jury, organizatorzy konkursu, jak również zaproszeni goście, w tym przedstawiciele polskich importerów samochodów, reprezentujacy poszczególne marki. Jurorzy mieli do dyspozycji po dwa modele każdego producenta, aby móc przypomnieć sobie dany samochód lub zapoznać się z nim dogłębniej, ale przede wszystkim móc porównać wszystkie z aut, które znalazły się w finałowej piątce konkursu Car of the year Polska. Do dyspozycji dziennikarzy zostało oddane nie tylko część Autodromu Bemowo, gdzie jurorzy mogli swobodnie testować przyspieszenie, hamulce, czy zwrotność pojazdu, ale wyznaczono także trasę, wiodącą okolicznymi ulicami. 

Każdy z jurorów, oceniał nie tylko stylizację nadwozia auta, technologię, która zagościła na pokładzie danego modelu, czy jego innowacyjność, ale także funkcjonalność wnętrza i stosunek ceny do jakości. Zasady oceny, skład jurorski i poprzednie informacje dotyczace konkursu znajdziesz tu.

Zadaniem dziennikarzy była oczywiście nie tylko ocena, ale i przyznanie punktacji. Każdemu z listy 5 finałowych aut należało przyznać punkty od 1 do 10. Na pierwszym miejscu mozna było wskazać tylko jeden samochód. Suma przyznanych punktów musiała byc równa 20.

Punktacja Katarzyny Frendl z motocaina.pl:

Hyundai Kona – 4 punkty
Kia XCeed – 8 punktów
Peugeot 208 – 5 punktów
Skoda Scala – 3 punkty
Toyota Corolla – 0 punktów

Zwycięskim modelem, po podliczeniu wszystkich punktów, okazała się Kia XCeed osiagając 116 punktów. Na drugim miejscu uplasował się Hyundai Kona Electric z wynikiem 98 punktów, a trzecie miejsce zajął najnowszy Peugeot 208 (93 punkty).

Gratulacje dla Kii!

Poniżej skład jurorów Car of the year Polska oraz (na fotelu) Monika Krzesak, która odebrała statuetę w imieniu Kia Motors Polska.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze