Edyta Klim

Koronawirus: Motocykliści pomagają w transporcie i szyciu maseczek

Motocykliści/tki z Jarosławia i okolic aktywnie włączyli się w akcję szycia maseczek dla lekarzy i służb mundurowych. Zbierają datki na zakup potrzebnych materiałów i pomagają w ich transporcie.

 

Motocykliści/tki nie są bierni wobec zaistniałej sytuacji epidemii koronawirusa. Grupa „Mototrasa Jarosław i Okolice” aktywnie wspiera akcję „Szyjemy Maseczki dla Jarosławia”:

– Nasz wkład polega na dystrybucji przygotowanych materiałów do osób, które szyją maseczki ochronne, a następne odbiorze gotowego produktu i dostarczeniu go w miejsca docelowe. Założyłem również zrzutkę: https://zrzutka.pl/xfkktk dla motocyklistów i innych osób, a środki tam zebrane przekazujemy na zakup materiału na maseczki – mówi Sebastian Rachwał, administrator grupy motocyklowej.

Maseczki ochronne szyją panie z całego powiatu, by następnie mogły trafić do służb mundurowych, lekarzy, pielęgniarek oraz wszystkich potrzebujących. Sebastian zachęca do rozwinięcia takich inicjatyw w innych regionach kraju:

– W całej Polsce są ludzie, którzy bezinteresownie szyją maseczki i myślę, że taką pomoc motocyklistów przyjęliby z otwartymi ramionami, bo dzięki nam cała akcja zazębia się i ma płynność w produkcji. Mniej istotną rzeczą, bo najważniejsze jest pomaganie innym, jest możliwość legalnej jazdy motocyklem, ponieważ wolontariat w takiej formie jest jak najbardziej dozwolony.

Sebastian to także organizator akcji Moto Łapa, która niestety musiała zostać na czas epidemii zawieszona:

– Wirus zmienił nasze życie, zmienił nasze plany, założenia i niestety nie ominął Moto Łapy. W Polsce mamy teraz zakaz swobodnego poruszania się, więc niesienie pomocy schroniskom, zgodnie z założeniami akcji jest teraz zabronione.

O akcji przeczytaj tutaj:

Moto Łapa-motocykliści pomagają zwierzętom

 

Przeczytaj także:

Motocyklowa pomoc w walce z koronawirusem

Jak dezynfekować motocykl i ubranie motocyklisty-tki

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Super sprawa, brawo za inicjatywę. Podobno motocykliści z Jarosławia i okolic szykowali też jakąś akcję na Wielkanoc, Moto Jaja czy jakoś tak. W sobotę Motocykliści mieli odbierać jajka od chętnych i jechać z nimi do poświęcenia. Ktoś wie czy coś z tego wyszło?

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze