Kobiety w sportach motocyklowych - film

Rzadko się zdarza, że to zawodniczki, a nie mężczyźni na motocyklach są bohaterkami filmów o sporcie motocyklowym. Tym razem FIM i komisja kobiet wyprodukowali zupełnie nową jakość.

Film wyprodukowano z inicjatywy Międzynarodowej Federacji Motocyklowej (FIM) oraz jej oddziału - komisji kobiet przy FIM. Widzimy w nim zarówno zawodniczki róznych dyscyplin tj. wyścigi motocyklowe, enuro, motorcoss, cross country, ale także kobiety, które są menezerkami zespołów, zawodników, sędziami, analitykami telemetrii.

Cieszy fakt, że dostrzeżono rosnącą liczbę motocyklistek w ogóle i jeszcze większe zainteresowanie udziałem kobiet w sportach motocyklowych. Obserwujemy to także w Polsce, gdzie w minionym seoznie po raz pierwszy odważono sie organizować Mistrzostwa Polski Kobiet w motocrossie (wcześniej Puchar Polski) i mamy nadzieję, że w przyszłym roku powstanie również klasa kobiet w enduro.

Niestety na filmie nie widać żadnej utalentowanej zawodniczki z Polski - a można by je długo wymieniać poczynając od: Joanny Miller, przez Joannę Modrzewską, a na Monice Jaworskiej i Natalii Florek kończąc. Dwie ostatnie zawodniczki uczestniczyły dzięki wsparciu Polskiego Związku Motorowego w treningach wyścigowych dla kobiet w Albacete i - z tego co wiemy - organizatorzy byli pod wrażeniem ich umiejętności. Zatem, może jeszcze nie teraz, ale zapewne na przyszłym filmie poza takimi zawodniczkami, które pojawiają się w kadrze, jak Laia Sainz, Kiara Fontanesi, czy Ana Carrasco, zobaczmy również Polki - juz nasz w tym głowa, aby świat o nich usłyszał!

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.