Joasia Modrzewska w Rajdzie Albanii

Joasia Modrzewska wyruszyła do Albanii, gdzie po raz kolejny weźmie udział w Rally Albania 2013 na motocyklu KTM 450.

Rajd rozegra się między 7 a 14 czerwca. W ubiegłym roku nasza riderka zajęła w klasyfikacji generalnej 51. miejsce na 113 startujących. W tym roku na starcie pojawi się także ponad setka zawodników, którzy będą mieli do przejechania trasę ok. 1700 kilometrów (Albania, Macedonia, Kosowo). Początek imprezy to pięciokilometrowy prolog na plaży w Durres, a potem ekstremalna jazda górskimi pasmami, głębokimi wąwozami i przez przepiękne, ale i dzikie tereny Parku Narodowego Mavrovo.

Joanna Modrzewska
fot. X-cross

Na liście startowej znaleźli się także Maciej Kulawik, Wojciech Zembrzycki, Artur Zbigowski, Michał Zoll i Marcin Latoszek.

Najnowsze

Samosąd na ulicach Los Angeles? Film

Tłum jest groźny i nie myśli racjonalnie. Przekonała się o tym kobieta za kierownicą srebrnego sedana podczas wypadku na przejściu dla pieszych w Los Angeles.

Do wypadku doszło podczas nielegalnej imprezy motoryzacyjnej „Crenshaw Takeover”. Na filmie, nakręconym przez jednego ze świadków, widać potrącenie młodej kobiety przez samochód na przejściu dla pieszych. Wypadek najwyraźniej ma miejsce przy niewielkiej prędkości i nie wydaje się bardzo groźny. Sprawczyni kolizji wycofuje samochód – nawet nie wiadomo, czy zamierzała uciec z miejsca zdarzenia, czy wysiąść i sprowadzić pomoc – i w tym momencie zostaje zaatakowana przez wściekłych obserwatorów. Dwóch mężczyzn wskakuje na maskę i kopniakami rozbija przednią szybę, podczas gdy pozostali uderzają pięściami w boczne. W rezultacie spanikowana i przerażona kobieta ucieka z miejsca zdarzenia, przejeżdżając na czerwonym świetle i po drodze zahaczając jeszcze o ciężarówkę. Nie trzeba wielkiej wyobraźni, żeby uświadomić sobie, że niegroźne potrącenie z powodu brutalnej reakcji tłumu mogło się łatwo przeobrazić w łańcuch tragedii…

Najnowsze

Co tam Bugatti, chodźmy na piwo – film

Wyobraź sobie, że siedzisz za kierownicą Bugatti T13 z 1924 roku. Z przejęcia aż wstrzymujesz oddech, bo to jednak nie byle co. I teraz wyobraź sobie, że wypadasz z trasy i rozbijasz auto na kawałki. Co robisz?

W pierwszym rzędzie zapewne sprawdzasz, czy nie doznałaś urazów i czy wszystko z tobą w porządku – to całkiem zrozumiałe. Niemniej kiedy już wygrzebiesz się z samochodu, jaka będzie następna reakcja? Prawdopodobnie zaczniesz załamywać ręce, rwać włosy z głowy i może nawet uronisz kilka łez nad katastrofą samochodu wartego ćwierć miliona funtów?

Tymczasem 56-letni Edmund Burgess, któremu taka niemiła przygoda się przytrafiła podczas wyścigu na Prescott Speed Hill Climb w Gloucestershire, wstał, otrzepał się, stwierdził, że nic mu się nie stało i, jak donosi „Huffingtonpost”… poszedł na piwo.

Angielska flegma żyje i ma się dobrze!

Najnowsze

Nowa ŠKODA Octavia teraz także w wersji combi

Gama Nowej Octavii została poszerzona o wersję combi, dostępną od 63 500 zł. Dopłata do wersji liftback wynosi 4000 zł, niezależnie od wersji wyposażenia i silnika.

W porównaniu z wersją liftback Octavia Combi charakteryzuje się bagażnikiem o większej pojemności – 610 litrów. Po złożeniu oparć tylnych siedzeń, wartość ta powiększa się do 1740 litrów. Przestrzeń bagażowa jest wyposażona w uchwyty i haczyki.

Nova Octavia Combi
fot. ŠKODA


Dodatkowe możliwości aranżacji tej przestrzeni daje opcjonalna, wielofunkcyjna podłoga. Dostępna jest także elektrycznie otwierana pokrywa bagażnika.

fot. ŠKODA


Wraz z wprowadzeniem nowego wariantu nadwozia poszerzona została również gama jednostek napędowych – m.in. o silnik 1.6 TDI/66 kW (90 KM). Do oferty wprowadzone zostały także Pakiety Amazing, dzięki którym klient może otrzymać auto lepiej wyposażone, zyskując nawet do 4200 zł.

fot. ŠKODA

Octavia jest najpopularniejszym combi na polskim rynku już od 4 lat. W 2012 roku zarejestrowano 6 437 Octavii Combi. Wynik ten pozwolił uzyskać udział 17,02% w całym rynku nowych samochodów osobowych typu combi.

Najnowsze

Wielkie święto off road podczas Rockstar Mad Skillz Festiwal

Od 16 do 20 lipca w Sobieńczycach koło Żarnowca odbędzie się pierwszy w Polsce festiwal łączący ze sobą sporty motorowe, sporty akcji oraz muzykę – Rockstar Energy Drink Mad Skillz.

Po raz pierwszy w jednym miejscu odbędą się zawody w tak wielu dyscyplinach. Poza drugą rundą Otwartych Mistrzostw Polski we Freestyle Motocrossie Rockstar Skillz Up na terenie toru Speed Star, rozegrane zostaną także Mistrzostwa Polski Kobiet w Motocrossie, Mistrzostwa Polski w Motocrossie, Quadcross oraz Superenduro. Będzie można zobaczyć także ewolucje w wykonaniu zawodników na rowerach BMX i MTB.

Imprezie towarzyszyć będą koncerty na żywo. Jednym z headlinerów Rockstar Mad Skillz będzie amerykański zespół Dog Eat Dog.

fot. materiały organizatora


Jednak to nie wszystko. Na uczestników czeka moc dodatkowych atrakcji. Teren zostanie podzielony na strefy – i tak w strefie Moto-art pasja do motoryzacji spotka się ze sztuką, w strefie Mad Skillz Ink, czyli Tattoo, będzie można sprawić sobie wyjątkową pamiątkę, w strefie Extreme każdy z uczestników będzie mógł podnieść poziom adrenaliny w organizmie nie tylko patrząc na to, co wyprawiają profesjonalni zawodnicy, w strefie Hip-Hop Skillz pod okiem najlepszych reprezentantów czterech elementów kultury hip-hop będzie można podszkolić się w takich dziedzinach jak dj’ing czy breakdance. W strefie Ride or Die odbywać się będzie zlot motocyklowy dla wszystkich pasjonatów jednośladów, a w strefie M.A.D (Mały Ale Dzik) KIDZ będzie można zostawić swoje pociechy pod profesjonalną opieką lub wraz z nimi skorzystać ze specjalnych atrakcji dla najmłodszych i rodzin.

fot. materiały organizatora

Bilety do nabycia na www.eventim.pl w salonach EMPIK na terenie całego kraju oraz w kasach podczas festiwalu. Do końca czerwca trwa promocja – kupując cztery bilety na cały festiwal, piąty otrzymasz gratis.

Do 6 lipca włącznie trwa przedsprzedaż, a bilety można nabywać w cenie już od 10,00 zł.

Więcej na http://www.sportainment.pl/eventy/22 oraz bezpośrednio na stronie festiwalu: https://www.facebook.com/MADSKILLZFESTIVAL

Najnowsze