Miller Mistrzynią Polski MX Kobiet, Radziwiłowicz zwycięża w Pucharze Polski Kobiet

Oto wyniki ostatniej rundy Mistrzostw Polski Kobiet MX oraz Pucharu Polski Kobiet MX.

10 zawodniczek Mistrzostw Kobiet MX i Pucharu Polski Kobiet MX w Dębskiej Woli.

Na maszynie startowej Mistzrostw Polski MX Kobiet stanęło dziesięć zawodniczek, z faworytką mistrzostw Joanną Miller (CAMK Poltarex) na czele. Liczba punktów zgromadzona przez gdyniankę gwarantowała jej mistrzowski tytuł jeszcze przed startem. Ale Joasia kocha rywalizację na motocyklu i – nieco poturbowana po startach w MŚ w Czechach – pojawiła się w Dębskiej.

Pierwszy wyścig wygrała – jak sie można było spodizewać – najbardziej doświadczona w stawce Joanna Miller. Druga na mecie zameldowała się najbardziej zagrażająca w przyszłości Joasi – Zosia Radziwiłowicz (Pruszkowski Klub Motocyklowy). Trzecia była znakomicie jeżdżąca w tej rundzie Wiktora Horodyńska (ŚTM Moto Max). Wcześniej, sympatyczna Kielczanka, miała ogromnego pecha, gdyż dwukrotnie nie ukończyła wyścigów ze względu na bolesnego upadku. Tym razem jednak pokazała, że w przyszłym sezonie może odegrać ważną rolę w rywalizacji o miejsce na pudle.

Podobnie Karolina Mikoda (Klub Motorowy TNT), która w ubiegłym roku przesiadła się z enduro na crossa, a w MP MX zajęła piąte miejsce. Za rok będzie poważną konkurentką dla Marysi Staniak z Klubu Motorowego TNT i Kingi Gajewskiej (KM MXMoto Racing).

Drugi wyścig niczego nie zmienił w klasyfikacji generalnej, bo z ogromną przewagą nad rywalkami dojechała do mety Miller, druga była Radziwiłowicz, a trzecia Horodyńska.

Tradycyjnie do podium zaproszone zostały wszystkie zawodniczki, które po zakończeniu każdej z rund otrzymywały cenne upominki. Sponsorzy ufundowali nagrody o łącznej wartości ponad 20 tysięcy złotych: Pirelli 18 kompletów opon, 24MX 5 czeków zakupowych o wartości 1000 zł każdy, Motul kilkadziesiąt litrów znakomitych olejów i kosmetyków motocyklowych, Yamaha Poland extra nagrodę dla najmłodszej uczestniczki, a Monster Energy zadbał o tzw. całokształt.