Kobiecy Samochód Roku wybrany! Zwycięzcą Women’s World Car of the Year 2022 jest… Zaskoczeni?

Znamy zwycięzcę plebiscytu Women's World Car of the Year 2022. Które auto zdobyło tytuł Kobiecego Samochodu Roku?

W pierwszej rundzie głosowania w konkursie Women’s World Car of the Year startowało 65 samochodów. Dziennikarki testowały je w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 roku. Pomimo trudności związanych z globalną pandemią nie zniechęciło to jurorek do wsiadania za kierownicę testowych samochodów. W połowie lutego jurorki wybrały ścisłych finalistów w poszczególnych kategoriach.

Zwycięski samochód został wybrany spośród zwycięzców sześciu kategorii. Podejmując swoją decyzję, jurorki wzięły pod uwagę takie kwestie jak właściwości jezdne samochoodu, przestrzeń i komfort, łączność, bezpieczeństwo, oszczędność paliwa, stosunek jakości do ceny oraz styl i wygląd.

Women’s World Car of the Year został… Peugeot 308!

Women’s World Car of the Year został… Peugeot 308
Women’s World Car of the Year został… Peugeot 308, fot. materiały prasowe / WWCOTY

Peugeot 308 wyróżnia się bogatą gamą jednostek napędowych. Podstawową jednostką jest trzycylindrowy silnik benzynowy 1.2 PureTech o mocy 110 lub 130 KM. Samochód będzie można również kupić z dieslem 1.5 o mocy 130 KM.

W ofercie francuskiego producenta są również hybrydy plug-in. Na ich napęd składa się benzynowa jednostka 1.6 o mocy 150 lub 180 KM, silnik elektryczny o mocy 110 KM i akumulator o pojemności 12,4 kWh. W sumie układ ma wytwarzać 180 lub 225 KM mocy i 360 Nm momentu obrotowego. Hybrydowy Peugeot 308 na samym prądzie ma przejechać 60 kilometrów.

Women’s World Car of the Year – jedyny taki plebiscyt w branży

Women’s World Car of the Year to jedyny plebiscyt w branży organizowany wyłącznie przez kobiety – dziennikarki motoryzacyjne. Plebiscyt stworzyła w 2009 roku dziennikarka pochodząca z Nowej Zelandii – Sandy Myhre. Aktualnie pełni funkcję honorowej przewodniczącej, a Marta Garcia jest aktualną przewodniczącą plebiscytu.

Kryteria wyboru najlepszych samochodów roku są identyczne jak te, którymi kieruje się każdy kierowca przy wyborze samochodu. Kobiece jury kieruje się takimi kwestiami jak bezpieczeństwo, jakość, cena, design, łatwość prowadzenia, korzyści czy wpływ na środowisko.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze