Daria Mikólska

Kobiety wybrały najlepsze samochody – oto wyniki WWCOTY 2022

Najnowsza odsłona plebiscytu Women`s World Car of the Year 2022 (WCOTY) jest na ostatniej prostej. Jurorki wybrała ścisłych finalistów w poszczególnych kategoriach.

Plebiscyt Women`s World Car of the Year 2022 (WWCOTY) został rozstrzygnięty w poszczególnych kategoriach. Jury składające się z samych kobiet wytypowało zwycięskie samochody, a spośród nich już niebawem zostanie wybrany ten najważniejszy.

Jury Women`s World Car of the Year (Światowy Kobiecy Samochód Roku) ogłosiło zwycięzców w każdej z sześciu kategorii. Jest to już dwunasta edycja plebiscytu WWCOTY. W skład zespołu wchodzi 56 dziennikarek motoryzacyjnych z 40 krajów i 5 kontynentów.

W pierwszej rundzie głosowania startowało 65 samochodów. Dziennikarski testowały je w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 roku. Pomimo trudności związanych z globalną pandemią nie zniechęciło to jurorek do wsiadania za kierownicę testowych samochodów.

Spośród sześciu zwycięzców w poszczególnych kategoriach już 8 marca, w Międzynarodowy Dzień Kobiet, zostanie ogłoszony najważniejszy model w głównej kategorii.

Women`s World Car of the Year 2022 – zwycięskie modele w poszczególnych kategoriach:

Samochód miejski – Peugeot 308

WWCOTY Womens World Car of the Year

Rodzinny SUV – Kia Sportage

WWCOTY - Womens World Car of the Year

Duży samochód – Ford Mustang Mach-E

WWCOTY - Womens World Car of the Year

Duży SUV – BMW iX

WWCOTY - Womens World Car of the Year

Samochód sportowy – Audi E-Tron GT

WWCOTY - Womens World Car of the Year

Samochód terenowy – Jeep Wrangler 4xe

WWCOTY - Womens World Car of the Year

Women`s World Car of the Year (WWCOTY)

Światowy Kobiety Samochód Roku to jedyny plebiscyt w branży organizowany wyłącznie przez kobiety – dziennikarki motoryzacyjne. Plebiscyt stworzyła w 2009 roku dziennikarka pochodząca z Nowej Zelandii – Sandy Myhre. Aktualnie pełni funkcję honorowej przewodniczącej, a Marta Garcia jest aktualną przewodniczącą plebiscytu.

Kryteria wyboru najlepszych samochodów roku są identyczne jak te, którymi kieruje się każdy kierowca przy wyborze samochodu. Kobiece jury kieruje się takimi kwestiami jak bezpieczeństwo, jakość, cena, design, łatwość prowadzenia, korzyści czy wpływ na środowisko.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze