Kierowca tira zmiótł osobówkę z drogi i uciekł

Siedzący za kierownicą ciągnika siodłowego mężczyzna wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością, a później jeszcze nie miał odwagi odpowiedzieć za swoje czyny.

Dramatycznie wyglądającą sytuację zarejestrowała kamera na przejeździe kolejowym w miejscowości Bugaj w gminie Bliżyn (woj. świętokrzyskie). Kierujący tirem wykazał się całkowitym brakiem wyobraźni i odpowiedzialności. Pomimo mokrej nawierzchni wjechał w łuk drogi z dużą prędkością, co spowodowało poślizg naczepy.

Tir wpadł w poślizg i prawie staranował policjantów i strażaków

Na nagraniu wygląda to tak, jakby chciał sprawdzić, czy da się driftować ciągnikiem siodłowym z naczepą. Da się. Pech chciał, że w tym czasie z naprzeciwka nadjechał kierowca Hyundaia i30, który został zmieciony z drogi przez naczepę. Osobówka zatrzymała się na barierze energochłonnej i w nic więcej nie uderzyła.

Kierowca tira mógł zabić innych kierowców. Zasnął czy nie patrzył na drogę?

Tymczasem kierowca tira odjechał z miejsca zdarzenia. Kilka minut później został zatrzymany przez świadka. Jak ustaliła przybyła na miejsce policja, sprawcą był 56-letni obywatel Ukrainy. Tłumaczył, że nie zauważył, aby uderzył w jakieś auto. Kierowcy aut ciężarowych mogą czasem uszkodzić osobówkę i nawet tego nie poczuć, ale patrząc na nagranie jakoś nie wierzymy w to tłumaczenie.

Ciągnik z naczepą staranował osobówkę

Nie uwierzyli także policjanci. Zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i skierowali sprawę do sądu. Jego dalszy los będzie zależał między innymi od kwalifikacji zdarzenia. Kierowca Hyundaia trafił do szpitala z bólem nogi. Nie wiemy czy to jakiś poważniejszy uraz.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Skonfiskoważ ciężarówkę i nie będzie już stwarzał zagrożenia. Pieniądze przeznaczyć na leczenie ofiar wypadków.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Pewnie ukrainiec

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

zakazać wjazdu do EU na 30 lat, tak dla przykładu

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

popieram

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

To przyjedzie jako inny Ivan. Jak oni nawet przed zdaniem prawka na duże nawet w ciężarówce nie siedzieli. Widywałem takie prawa jazdy gdzie gość wszystkie kategorie i świadectwa miał zdane w 1 dniu.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

They see me rollin … they hate me

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze