Ciągnik z naczepą staranował osobówkę

16 czerwca 2019
1
18
Do groźnie wyglądającej kolizji doszło na jednej z ulic Lublina. Co było jej przyczyną?

Samochodowa kamera zarejestrowała moment, w którym kierowca ciągnika siodłowego z naczepą zmienia pas na lewy i zaczyna wyprzedzać auto osobowe. Idzie mu to niezbyt szybko, a co gorsza decyduje się na powrót na prawą części jezdni nadal mają samochód na wysokości szoferki.

W efekcie tir uderzył w osobówkę i przez chwilę pchał ją bokiem. Jak doszło do tego zdarzenia? Kierowca ciągnika mógł mieć auto w martwym polu i go nie zauważyć. Ale czy zapomniał, że przed momentem zaczął je wyprzedzać? Według autora nagrania sprawca kolizji został ukarany mandatem w wysokości 450 zł i 6 punktami karnymi.

Komentarze

Marek
16 czerwca 2019 22:37
Ciapa z osobowki przyspieszyła łamiąc przepisy i efekt widać na filmie.
Krzyś
16 czerwca 2019 22:44
Nauczy się jeździć
Darek
17 czerwca 2019 00:07
Bezmyślna jazda osobówki
Paweł
17 czerwca 2019 05:47
Typowy przykład kiedy osobówka się wlecze próbujesz ją wyprzedzić a ona przyspiesza
Daro
17 czerwca 2019 06:27
Nagminne pokazowe łamanie przepisów w czasie manewru wyprzedzania budzą się ze snu i ogień.. Również dotyczy to poj ciężarowych na przykład autostrady nie dam się
Piotr
17 czerwca 2019 07:01
Kierowca osobówki ma nauczkę że pojazd wyprzedzany nie może przyśpieszyć
Rogal
17 czerwca 2019 08:45
Chociaż dostał małą lekcję pokory. Ewidentnie widać jak ta osobówek przyspiesza księgi zaczął to wyprzedzać. Mandat powinni zdać temu z probówki. Żebym to jechał ja to bym pokochał to jeszcze z 500 m. Żeby miał pełne gacie to by zapamiętał.
Dawid
17 czerwca 2019 08:52
Nagranie oddać do prokuratury. Tak jeżdżą kierowcy osobowej. A później płacz i zgrzytanie zebami
Kierowca
17 czerwca 2019 09:36
A kto wyprzedzany przyspiesza? Mandat to się należy temu bezmózgowcowi z osobówki.
Tomek > Kierowca
17 czerwca 2019 12:20
Tiry na kolei
Zenek > Tomek
17 czerwca 2019 13:20
Sam idioto idź na kolej....
Tomek > Kierowca
17 czerwca 2019 12:20
Tiry na kolei
Zenek > Tomek
17 czerwca 2019 13:24
Będzie miał nauczkę skoro jedzie jak pizda to niech nie przyspiesza gdy go wyprzedzają. Takich cwaniaków jest pełno i z tym nikt nic nie robi lepiej przyj.... ć się do ciężarówki.!! Takim powinni zabierać prawko bo tacy stwarzają zagrożenie a nie kierowcy dużych aut!
Magda
17 czerwca 2019 14:19
No i spotkało się dwóch baranów. Jeden lepszy od drugiego. O ile amatora w osobówce jakoś mogę zrozumieć, to zawodowemu nie. Gdzie profesjonalizm panie szofer? Dobrze, że tylko jeden pas zablokowali przez swoją głupotę.
Krzysztof > Magda
18 czerwca 2019 10:21
Jedyny głos rozsądku. Też jestem kierowcą zestawu. Obaj siebie warci.
Ptaku
17 czerwca 2019 15:29
Mandat dla osobowymi powinien byc ewidentnie gość przyspieszył bo zobaczył że ciężarówka go wyprzedza
Kierowca z aktualnymi BADANIAMI LEKARSKIMI