Kierowca celowo wjechał na autostradę pod prąd! Daleko nie ujechał

Zdarzają się osoby, które omyłkowo wjeżdżają pod prąd na drogę szybkiego ruchu. W tym przypadku aż trudno uwierzyć, że ktoś mógłby być aż takim ignorantem.

Mechanizm wjeżdżania na autostrady pod prąd wydaje się prosty. Docierasz do drogi bezpośrednio na nią prowadzącej i widzisz wjazd oraz wyjazd. Przy jednym masz strzałkę nakazującą wybranie właśnie tej strony, a przy drugim znak zakaz wjazdu. Wydaje się proste.

Wjechał tirem pod prąd na autostradę, trafił do więzienia

Nie dla wszystkich i zdarzają się kierowcy, którzy i tak skręcą źle i wjadą pod prąd. Są też tacy, którzy już po wjechaniu na autostradę, nadal nie widzą, że zrobili coś nie tak. Albo widzą, tylko sądzą, że jazda pod prąd lewym pasem autostrady do kolejnego zjazdu jest bezpieczniejsza, niż zawrócenie.

Chciał wjechać pod prąd na autostradę! Udało się go powstrzymać

Kierowca na poniższym nagraniu nie miał takiego problemu. Prawidłowo skorzystał z wjazdu na autostradę, ale gdy już do niej dotarł, nagle włączył lewy kierunkowskaz i wtoczył się swoim pickupem z przyczepką pod prąd. Prosto pod nadjeżdżające samochody.

Wystarczy włączyć awaryjne i można jechać pod prąd? Ta kierująca tak uważała

Dlaczego to zrobił? Możliwości są dwie. Albo zrobił to celowo, albo nie słyszał nigdy w swoim życiu o czymś takim jak autostrada, nie wiedział co to jest powierzchnia wyłączona z ruchu, nie rozumiał co to jest ustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz tego, że nie wjeżdża się wprost pod koła innych pojazdów. Który wariant obstawiacie?

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze