Wjechał tirem pod prąd na autostradę, trafił do więzienia

Wyjątkowo surową karę otrzymał pewien bezmyślny kierowca ciągnika siodłowego z naczepą. Ale faktem jest, że stworzył bardzo poważne zagrożenie.

Wjeżdżanie pod prąd na autostradę lub drogę szybkiego ruchu to trochę polska specjalność. Wystarczy przypomnieć chociażby przykład pewnego kierowcy tira, który jechał pod prąd drogą ekspresową, albo innego, który prawidłowo wjechał na Drogową Trasę Średnicową, po czym zawrócił. Tutaj z kolei kierowca dostawczaka chyba uważa, że jedzie prawidłowo, tylko jacyś szaleńcy wyprzedzają na łukach. Jak dochodzi do takich sytuacji? Na przykład tak, jak w kolejnej sytuacji – kierujący Matizem zawracał na wjeździe na drogę S8, tłumacząc, że „nie jest stąd”. No tak, bo znaki drogowe rozumieją tylko miejscowi.

Jak było w przypadku tego kierowcy w brytyjskim Staffordshire? Prawdopodobnie także „nie był stąd”. Na nagraniu wygląda to tak, jakby zjechał zbyt wcześnie z autostrady M6, więc zawrócił i chciał ponownie włączyć się do drogi szybkiego ruchu. Ruch był gęsty, ale udało mu się to zrobić bez doprowadzania do kolizji.

Brak strat materialnych chyba niewiele mu pomógł. Sprawa została skierowana do sądu, który wydał wyrok sześciu miesięcy pozbawienia wolności. Co sądzicie o takiej karze? Zbyt surowa czy adekwatna za manewr, który mógł doprowadzić nawet do karambolu?

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Człowieku to jest kierowca zawodowy, a nie kierowca niedzielny. To jest tylko i wyłącznie kwestia czytania znaków. Pewnie korzystał z nawigacji, a na autostradę pod prąd raczej nie pokieruje (w mieście przy starych mapach już tak, ale są znaki na które trzeba patrzeć mimo wszystko). Tutaj nie ma usprawiedliwienia.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Bardzo niska kara jak e głowie ma siano to może trochę Andrzej i zastanowi się nad tym co zrobił,powinni jeszcze mu zatrzymać prawo jazdy na jakieś 5 lat a później powinien przejść ponowny kurs na kategorie które posiadał

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Bardzo niska kara jak w głowie ma siano to może w więzieniu trochę zmądrzeje i zastanowi się nad tym co zrobił,powinni jeszcze mu zatrzymać prawo jazdy na jakieś 5 lat a później powinien przejść ponowny kurs na kategorie które posiadał. Sorki za błędy w pierwszym komentarzu,telefon zmienił mi wyraz

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

U nas w Polsce Durczok jechał napruty w trzy dupy na autostradzie i nie przejmował się że może doprowadzić do karambolu, i narazie chyba niewinny.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Pół roku pracy w kamieniołomach i do tego bym dorzucił karę chłosty

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Za takie coś to prawko powinno być zabrane. Na zawsze

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Dostał taką karę bo obcy.Angole nienawidzą obcych zwlaszcza z Europy.Widac to bylo przed referendum.Gdyby to zrobił angol napewno by nie dostał 6 miesiecy wiezienia.Nigdy niezapomne gdy w tym zapidziajewie angielskim byla nagonka na kierowcow z Europy gdy przyjechali tu do pracy.Nie umieją jezdzic ,zabrac im prawajazdy a najlepiej wszystkim imigrantom itd.Czekam z niecierpliwoscią na twardy brexit i z rozkoszą sobie popatrze jak te angole beda jezdzić po Europejskich autostradach no chyba ze UE uniwazni ku mojej ucieze brytyjskie prawajazdy itd itd

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Nikt z was nie pomyślał, że mógłbyć to kierowca ciężarówki, z kraju gdzie jeżdżą „normalnie” i przez to pomylił wjazd ze zjazdem? Oczywiście nie tłumaczę faktu ominięcia zakazu wjazdu, ale fajnie jest czasem najpierw pomyśleć, a potem oceniać…

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Durczok to ma plecy a zwykły Kowalski idzie siedziec

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

A qrwa co z tym pedałem Najsztubem co babcie na przejściu rozjechał bo za szybko po nim szła. To dopiero patologia przepisow

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Racja. To był błąd. Dobrze że nie tragiczny w skutkach. Do kamienowania chętnych wielu. Każden chciałby rzucić. A jak. Trzymaj się chlopie. Tyle napiszę. Trauma do końca życia.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Bardzo dobrze, doskonale wiedział co robił zawracając. Mogł jechac dalej objechac rondo i wrocic z powrotem na autostrade!

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze