Karen Davidson: motocykle w genach

31 sierpnia 2012
1
Jeżeli można o kimś powiedzieć, że pasję motocyklową ma we krwi, to z pewnością o niej, Karen Davidson, prawnuczce współzałożyciela firmy Harley-Davidson.
Loading module...

Karen pierwsze szlify motocyklowe zdobyła mając... dziewięć lat. Dla prawnuczki współzałożyciela firmy - Williama A. Davidsona - trudno wyobrazić sobie inną drogę. W tajniki jazdy wprowadzał ją ojciec, Willie G. Davidson.

Przeczytaj też:
"Na plecaku - Harleyem przez Amerykę" - relacja z motocyklowej podróży Karoliny Kowarskiej

Karen, jako dusza niezależna, chciała znaleźć dla siebie własną drogę, nawet jeśli ostatecznie ta droga miała ją doprowadzić do związania się z rodzinną firmą. Nie chciała niczego zawdzięczać nazwisku. Jest dyplomowaną projektantką mody i z powodzeniem prowadziła własny biznes, firmę projektującą odzież skórzaną. Kiedy w 1989 roku firma Harley-Davidson rozpoczęła pracę nad linią odzieży motocyklowej, Karen uznała, że pojawiło się dla niej odpowiednie miejsce. Dwa lata później branża nagrodziła ją za znaczący wkład w rozwój designu. Dziś pełni w firmie funkcję dyrektora kreatywnego. Dzięki niej w ofercie Harleya pojawiła się odzież motocyklowa dla kobiet, łącząca w sobie ochronę i styl - wcześniej panie bywały zmuszone drapować na sobie np. męskie, za duże kurtki.

Przeczytaj też:
Test Harley Davidson Street 750

Przede wszystkim jednak Karen to entuzjastka motocykli, dla której pasją i powołaniem jest krzewienie zainteresowania jednośladami wśród kobiet. Uwielbia jeździć, w szczególności wybrzeżem morskim i bocznymi drogami, i zachęca do tego inne panie. Widzi w tym afirmację wolności.

Przeczytaj też:
Test Harley Street Bob Special Edition - film

„Jazda na Harleyu to wyjątkowe, podniecające przeżycie” – mówi. „Kiedy kobieta widzi inną kobietę na motocyklu, myśli sobie: skoro ona może to robić, to czemu nie ja?”.

Przeczytaj też:
Ma 89 lat i nadal jeździ na motocyklu!

    Komentarze

    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!