Karolina Chojnacka

Iron Dames przechodzą w 2021 roku do WEC z Iron Lynx

Zespół Iron Lynx jest gotów na awans z European Le Mans Series do FIA World Endurance Championship w 2021 roku, z co najmniej jednym Ferrari 488 GTE w klasie GTE Am.

Deborah Mayer, ambasadorka Ferrari, stworzyła projekt Iron Dames, by wspierać zawodniczki sportów motorowych. Zespół Iron Dames jest oficjalnie wspierany przez FIA w mistrzostwach ELMS + 24h Le Mans, poprzez program „FIA Women in Motorsport”. Ich bronią jest Ferrari 488 GTE, a kolorem rozpoznawczym – różowy.

Kobiecy zespół, który w tym sezonie wystartował w parze GTE Ferrari w ELMS wraz z trio samochodów GT3 w Michelin Le Mans Cup, stanął na podium w inaugurującym sezon European Le Mans Series wyścigu 4 Heures du Castellet na Circuit Paul Ricard. Ekipa w składzie Rahel Frey, Michelle Gatting i Manuela Gostner zajęła trzecie miejsce w klasie GTE.

Przeczytaj też: Świetne starty Calderón i Iron Dames w European Le Mans Series

Ten i zeszłoroczne sukcesy sprawiły, że w przyszłym sezonie kobieca załoga przejdzie do WEC. Plany te potwierdziła przewodnicząca Komisji FIA ds. Kobiet w Motosporcie, Michelle Mouton.

Przeczytaj też: Iron Dames – pierwszy, kobiecy zespół w wyścigach Le Mans

Obecny zarys projektu zakłada, że ekipa Frey, Gatting i Göstner przejdzie do WEC, podczas gdy w projekcie „Iron Dames” kolejna składająca się wyłącznie z kobiet załoga będzie rywalizować w Michelin Le Mans Cup lub ELMS w 2021 roku.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze