Karolina Chojnacka

Ford Bronco w sześciu odsłonach. Która z nich robi największe wrażenie?

Ford zaprezentował cztery niestandardowe Bronco i dwa Bronco Sport, które przygotowali wiodący konstruktorzy w branży off-roadowej.

Podczas tegorocznego SEMA Show Ford zaprezentował zróżnicowaną linię spersonalizowanych SUV-ów Bronco i Bronco Sport. Sześć niestandardowych projektów – cztery na bazie Bronco i dwa na bazie Bronco Sport – to efekt pracy znanych konstruktorów i użycia fabrycznie montowanych komponentów oraz akcesoriów instalowanych przez dilerów, czy też firmy obecne na rynku wtórnym.

2021 Bronco BAJA FORGED stworzony przez LGE-CTS Motorsports

Theresa Contreras, konstruktorka z niezwykłym doświadczeniem w adaptacji Fordów, projektantka i założycielka BAJA FORGED Parts, powraca z czterodrzwiową niestandardową wersją Bronco serii Outer Banks. Pojazd łączy potrzeby przygód w terenie z nowoczesnymi udogodnieniami, takimi jak pokładowa lodówka, listwa dźwiękowa premium, organizer ładunku i zderzaki BAJA FORGED z przodu i z tyłu.

Zawieszenie pojazdu zostało ulepszone za pomocą podnośnika zawieszenia ICON Vehicle Dynamics 3.0. Ulepszenia zewnętrzne obejmują światła terenowe Ford Performance Parts, składany stolik w tylnej klapie Ford Licensed Accessories oraz poszerzenia błotników BAJA FORGED i bagażnik na koło zapasowe. Wyposażenie kabiny obejmuje soundbar JBL, organizer wnętrza, schowek podpodłogowy i organizer bagażu, wszystko przy wykorzystaniu licencjonowanych akcesoriów Forda, a także ochraniacz przestrzeni ładunkowej GFA i dywaniki podłogowe na każdą pogodę.

2021 Bronco BAJA FORGED stworzony przez LGE-CTS Motorsports, fot. materiały prasowe / Ford

2021 Bronco Sport BAJA FORGED stworzony przez LGE-CTS Motorsports

Sara Morosan, współwłaścicielka LGE-CTS Motorsports, stworzyła spartańską wersję Bronco Sport serii Badlands z 2021 roku, dodając mnóstwo elementów z Ford Performance Parts i Ford Licensed Accessories dla zwiększenia możliwości w terenie. Dzięki 2-calowemu podniesieniu zawieszenia i osłonom na progi boczne samochód jest przygotowany na trudne wyzwania na szlakach. Charakteru dodają mu światła terenowe.

Wydech zmodernizowanego 2-litrowego silnika EcoBoost jest wzmocniony wydajnym układem wydechowym Borla cat-back. Udoskonalenia zawieszenia obejmują system zawieszenia ICON Vehicle Dynamics oraz przednie i tylne stabilizatory Hellwig Suspension Products. Ten model BAJA FORGED Bronco Sport jest wyposażony w oświetlenie LED Rigid Light Shop, przednie i tylne zderzaki rurowe BAJA FORGED oraz montowany na dachu pasek świetlny Ford Performance Parts. Wyciągarka WARN Industries VR EVO oraz hak Factor 55 i aluminiowa kluza zwiększają wytrzymałość na szlakach.

2021 Bronco Sport BAJA FORGED stworzony przez LGE-CTS Motorsports, fot. materiały prasowe / Ford

2021 Bronco RTR Fun-Runner stworzony przez RTR Vehicles

Legendarny kierowca Ford Performance i znany konstruktor Vaughn Gittin Jr. stworzył koncepcję pojazdu z wieloma częściami Ford Performance i licencjonowanymi akcesoriami Forda. Konstrukcja pojazdu oparta jest na 2-drzwiowym Bronco serii Badlands, w którym zastosowano między innymi niestandardową listwę dźwiękową RTR oraz specjalne nakładki na progi i folię chroniącą lakier . Sportowy układ wydechowy z podwójnymi czarnymi chromowanymi końcówkami od Ford Performance Parts nadaje 2,3-litrowemu silnikowi EcoBoost mocniejszy dźwięk i atrakcyjniejszy wygląd.

RTR przekształcił Forda Bronco w samochód do niezrównanej zabawy, zwiększając możliwości i osiągi. Auto posiada m.in. przednią oś Ultimate Dana 44™ FDU z przegubem równobieżnym Spicer Extreme, tylną oś Ultimate Dana 60 czy układ dolotowy. Ulepszenia zawieszenia obejmują zawieszenie gwintowane Fox Performance Elite 2.5 i zestaw zawieszenia do jazdy terenowej o dużym skoku. Fun-Runner jeździ na kutych kołach RTR Tech 6 i 37-calowych oponach terenowych.

2021 Bronco RTR Fun-Runner stworzony przez RTR Vehicles, fot. materiały prasowe / Ford

2021 Bronco stworzony przez BDS Suspensions

Firma o wieloletniej historii współpracy z Fordem, BDS Suspensions, stworzyła terenowy pojazd pierwszej pomocy, oparty na dwudrzwiowym Bronco z serii Black Diamond z 2021 roku. Z prawie półwiecznym doświadczeniem w konstruowaniu zawieszeń, propozycja BDS Suspension pokazuje Bronco jako kompletny wóz strażacki. Został on wyposażony w specjalistyczny sprzęt zarówno we wnętrzu oraz na zewnątrz, aby w kompleksowy sposób wspierać ekipy ratownicze.

Pojazd jest wyposażony w 4-calowy system UCA BDS z gwintami Fox 2.5 PES, tylne regulowane wahacze i drążek kierowniczy BDS, łącznik stabilizatora i 37-calowe opony BFGoodrich KM3. Zderzaki CrawlTek Revolution pozwalają na mocowanie wyciągarek oraz haków do wyciągania – zarówno z przodu, jak i tyłu. Obie wyciągarki to jednostki WARN Industries ZEON 10s. Inne modernizacje obejmują zmodyfikowany hardtop półciężarówki, progi rurowe CrawlTek, niestandardową wysuwaną płytę CargoGlide CG1000XL i sprężarkę powietrza pod maską ARB TwinAir.

2021 Bronco stworzony przez BDS Suspensions, fot. materiały prasowe / Ford

2021 Bronco stworzony przez Tucci Hot Rods

Tucci Hot Rods pokazuje pogromcę śnieżnych zasp, samochód oparty na czterodrzwiowym Bronco serii Badlands. Pojazd stworzony przez Tucci Hot Rods ma na celu pomóc kierowcom w pokonywaniu głębokiego śniegu i lodu dzięki gąsienicom zamiast opon terenowych.

Wyposażony w silnik EcoBoost o pojemności 2,3 litra i 7-biegową manualną skrzynię biegów SUV wyposażony jest w gąsienice Matttracks Serii 88, które zapewnią niezapomniane przygody w terenie na śniegu i piasku. Pojazd jest wyposażony w licencjonowany schowek Forda, płaski bagażnik na deski snowboardowe oraz bagażnik dachowy Yakima LockNLoad. Oświetlenie jest rozszerzone o Rigid Light Shop Adapt Light Bar, Radiance Pods i Rock Light Kit. Wyciągarka WARN Industries ZEON 10s jest dodana z przodu wraz z wysuwanymi panelami, które ułatwiają wsiadanie i wysiadanie.

2021 Bronco stworzony przez Tucci Hot Rods, fot. materiały prasowe / Ford

2021 Bronco Sport stworzony przez CGS Performance Products

Firma CGS Performance Products, specjalizująca się w układach dolotowych i wydechowych, zmodernizowała Bronco Sport serii Badlands z 2021 roku, wprowadzając szereg ulepszeń wnętrza, w tym pokrowce na siedzenia, a także akcesoria zewnętrzne, takie jak zestaw oświetlenia podwozia oraz ulepszenia zderzaka i zaczepu.

Pojazd jest wyposażony we wlot zimnego powietrza CGS Performance Products i wydech typu cat-back pokryty czarną ceramiką. Oświetlenie terenowe Light Shop ułatwia nocną jazdę w terenie. Pojazd jest wyposażony w koła Reserve Forged i 17-calowe opony terenowe Toyo Open Country A/T III. Dodatki obejmują nadkola Air Design i tylny spojler, światła LED na słupkach A Rigid Light Shop, niestandardowy lakier Sikkens firmy Flyin’ Irons Designs i powłokę ceramiczną Cerakote.

2021 Bronco Sport stworzony przez CGS Performance Products, fot. materiały prasowe / Ford

Wszystkie sześć projektów mają związek z premierą nowej marki The Built Wild Bronco, w ramach której samochody można spersonalizować do dowolnych celów.

Wszystkie komponenty i części Forda, które zostały użyte w projektach zaprezentowanych na SEMA Show 2021 – podobnie jak wszelkie inne części i akcesoria do Bronco i Bronco Sport – są dostępne na stronie pod adresem www.accessories.ford.com.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze