Nowy Ford Bronco pokazuje na amerykańskich bezdrożach co potrafi

Nowy Ford Bronco pokazuje na amerykańskich bezdrożach co potrafi

12 sierpnia 2020
3
28
5
Nowa odsłona offroadera ze stajni Forda ma odznaczać się wyjątkowymi możliwościami terenowymi. Na potwierdzenie tych zapewnień producent opublikował kilka nagrań z testów nowego Bronco na amerykańskich pustkowiach.

Czas prawdziwych terenówek jeszcze się nie skończył, czego dowodem jest fakt, że Ford zainwestował niemałe pieniądze we wskrzeszenie modelu Bronco. Wyposażono go w wiele nowoczesnych rozwiązań, ale nie ma wątpliwości, że priorytetem były jak najlepsze możliwości terenowe, godne klasycznych offroaderów.

Ford Bronco powraca, żeby odebrać klientów Wranglerowi!

Przykłady? Co powiecie na prześwit, wynoszący 294 mm, który przebija nawet modele z regulowanym, pneumatycznym zawieszeniem? Albo na możliwość zamówienia 35-calowych kół z terenowymi oponami? Auto ma także blokady dyferencjałów oraz bieg pełzający o niespotykanym przełożeniu 94,75:1.

Ford Bronco Sport to SUV, który nie boi się zjechać z asfaltu

Aby przetestować możliwości nowego Bronco i zaprezentować je w praktyce, Ford zabrał kilka egzemplarzy przedprodukcyjnych na skaliste pustkowia w okolicach miasta Moab w stanie Utah. O tym jak wymagające są tam trasy, świadczy jedna statystyka - w ciągu 13 godzin udało się pokonać 33 mile.

Na poniższych wideo możecie zobaczyć Bronco w akcji. Wyjątkowo duży prześwit, bieg pełzający oraz odłączany stabilizator wielokrotnie się przydawały.

Komentarze

Koń
12 sierpnia 2020 20:23
Wykrzyż jak w Focusie RS.
hose
13 sierpnia 2020 07:14
Wow :) cudo
Podpis
13 sierpnia 2020 08:11
> 33 mile.

"Dziennikarzom" nawet nie chce się przeliczyć jednostek na europejskie.
Patryqq
13 sierpnia 2020 12:53
Dajcie go terenwizji na premiere, to zobaczymy ile wart ;D
Kristoph
13 sierpnia 2020 22:19
No fajnie fajnie, na skałkach daje se radę, a błotko? Zwykła mokra trawa i górki? Brodzenie? Śnieg kopny?