Emily Jones: najszybsza kobieta w sim racingu!

02 czerwca 2020
1
Z powodu koronawirusa i braku możliwości organizacji tradycyjnych wyścigów, większość wyścigowych serii przeniosła się do świata wirtualnego. Obok profesjonalnych kierowców w e-wyścigach ścigają się doświadczeni simracerzy, którzy zyskują coraz większą sympatię kibiców.
Loading module...

E-sport postrzegany jest jako dziedzina zdominowana głównie przez mężczyzn. Jednak kobiety coraz chętniej i coraz częściej wkraczają w ten wirtualny, męski świat. Jedną z nich jest Emily „Emree” Jones, powszechnie uważana za najlepszą simracerkę na świecie.

26-letnia zawodniczka z Melbourne przygodę z wyścigami zaczęła w realnym świecie od ścigania się gokartami. Jednak to przed monitorem, a nie za kierownicą, odnalazła swoje miejsce na Ziemi.

Przeczytaj też: Wiemy kiedy wystartuje kobieca, wyścigowa seria w e-sporcie!

Emily Jones popularność w świecie sim racingu zdobyła w 2016 roku, gdy zadebiutowała w V8 Supercar Online Premier Series na Monzy. Wtedy też popularność zaczęło zyskiwać jej konto na platformie Twitch. Obecnie obserwuje ją ponad 9 tysięcy użytkowników, co czyni ją najpopularniejszym australijskim streamerem wyścigów samochodowych.

Jones zaczęła przygodę z sim racingiem, w trudnym momencie swojego życia, ponieważ chciała znaleźć sobie jakieś zajęcie w ciągu dnia:

To brzmi trochę dziwacznie, ale byłam niespokojna i niezręczna w stosunkach z innymi ludźmi, więc pomyślałam, że spróbuję streamować, aby być bardziej pewną siebie.

Pomyślałam, że nikt mnie nie polubi, a potem okazało się, że ludzie naprawdę lubią mnie oglądać. Mój kanał stawał się coraz bardziej popularny i teraz mogę streamować przez większość dni w tygodniu.

Obecnie Emily ściga się dla Trans Tasman Racing w V8 Supercar Online Premier Series oraz dla Workplace Law Racing w Gfinity Supercars Eseries:

Bardzo lubię ścigać się w sim racingu, ponieważ tam nie ma znaczenia kim jesteś i skąd pochodzisz. Gdy tylko usiądziesz w symulatorze i włożysz zestaw słuchawkowy, to nic innego nie ma znaczenia.

W tym roku Jones weźmie udział, u boku Katherine Legge, Tatiany Calderon i Sophii Flörsch, na co dzień ścigających się po realnych torach, w wirtualnym, 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Będzie reprezentować zespół Richard Mille Racing Team. Zgodnie z tym co napisała Legge, Emily jest „sekretną bronią” ekipy!

Przeczytaj też: Kobiecy zespół wystąpi w wirtualnym, 24-godzinnym wyścigu Le Mans!

Loading module...

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!