Karolina Chojnacka

Wiemy kiedy wystartuje kobieca, wyścigowa seria w e-sporcie!

Począwszy od 11 czerwca, w każdy czwartek o 20:00, będzie można oglądać wirtualne wyścigi W Series Esports League. Transmisje będą ogólnodostępne na oficjalnych kanałach W Series na YouTubie, Facebooku i Twitchu.

W Series Esports League to nowa inicjatywa W Series powstała we współpracy z Logitech G, Beyond Entertainment oraz iRacing, mająca na celu promocję kobiet w sim racingu i tym samym zwiększenie równości i różnorodności w świecie e-sportu, który postrzegany był dotąd jako dziedzina zdominowana przez mężczyzn.

W Series startuje z nową serią e-sportową tylko dla kobiet

21 zawodniczek, w tym Gosia Rdest, będzie się wirtualnie ścigać cyfrową wersją samochodu Tatuus Formula Renault 2.0  na 10 najpopularniejszych torach świata. Pierwszy wyścig odbędzie się na słynnym i uwielbianym przez kibiców Autodromo Nazionale di Monza.

Polska zawodniczka wyznała: 

Sezon 2019 upłynął mi zdecydowanie pod znakiem W Series – było to dla mnie ogromne doświadczenie, rozwój i niesamowite przeżycie. Fantastycznie jest więc móc powrócić do W Series w wirtualnej przestrzeni. Swoją przygodę z wyścigami na symulatorze rozpoczęłam całkiem niedawno. Zaskoczył mnie brak innych kobiet na platformach simracingowych. Jestem pewna, że nowa inicjatywa W Series może to zmienić. Lista torów jest niesamowita! Połowa z nich jest dla mnie nowa, jestem podekscytowana, że będę miała szansę się z nimi zapoznać. Bardzo brakuje mi ścigania się na prawdziwych torach ale doświadczenie jazdy na profesjonalnym symulatorze jest dobrym zamiennikiem, który pozwala poczuć prawdziwy dreszczyk emocji, przygotować się do prawdziwych startów oraz nauczyć torów.

Gosia Rdest dołącza do W Series Esports League!

Ponieważ wyścigowa seria e-sportowa tylko dla kobiet dopiero się rozwija, organizatorzy nie wykluczają, że ilość kanałów i platform, na których będzie można oglądać zawody, zwiększy się.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze