
Ceny paliw w Polsce. Benzyna jest najdroższa w historii
Ceny paliw na stacjach w Polsce nie przestają rosnąć. Ceny benzyny pobiły w tym tygodniu historyczny rekord.
Ceny paliw na stacjach rosną praktycznie z dnia na dzień. W ciągu minionych kilku dniu najbardziej podrożała benzyna 95-oktanowa, której średnia cena wzrosła aż o 22 grosze i wynosi aktualnie 6,87 zł/l. To oznacza, że cena benzyny jest najwyższa w historii dotychczasowych notowań realizowanych od kilkunastu lat przez serwis e-petrol.pl:
Wysokie koszty tankowania uderzają w kierowców, co w tym tygodniu jest szczególnie widoczne w przypadku benzyny Pb95, która ustanowiła właśnie nowy historyczny rekord cenowy.
Ceny paliw w Polsce – ile kosztuje benzyna, a ile olej napędowy?
Jak wynika z danych serwisu e-petrol, pochodzących z 11 maja 2022 roku, ceny paliw w Polsce aktualnie prezentują się tak:
- cena benzyny Pb 98 – 7,18 zł/l
- cena benzyny Pb 95 – 6,87 zł/l
- cena diesla ON – 7,39 zł/l
- cena gazu LPG – 3,69 zł/l

Gdzie jest najtańsze paliwo w Polsce?
Dziś benzynę 95-oktanową w najbardziej atrakcyjnych cenach można zatankować w województwie śląskim, gdzie średnio kosztuje 6,79 zł/l. Olej napędowy z ceną 7,35 zł/l jest najtańszy w województwie świętokrzyskim, a autogaz na Lubelszczyźnie – tam kosztuje 3,55 zł/l.
Gdzie jest najdroższe paliwo w Polsce?
Najdroższe paliwo jest na Podlasiu i województwie zachodniopomorskim, gdzie benzyna Pb95 kosztuje 6,90 zł/l. Najwięcej za olej napędowy trzeba zapłacić w Małopolsce – 7,50 zł/l. Na Pomorzu zaś najwięcej kosztuje tankowanie autogazu – 3,73 zł/l.
Najnowsze
-
Płatne parkowanie a wzrost wypadków motocyklowych – to szokujące dane! Jak jeździć bezpieczniej?
Wydaje się, że przesiadka na jednoślad w mieście to same korzyści - dowiedz się, czy ma to sens i czy jesteś na to gotowy. -
Test BMW 120 – z potencjałem na przyjaciela
-
Nowy Volkswagen Touareg R – flagowy SUV z wtyczką i sportowym zacięciem
-
Foteliki samochodowe na każdą kieszeń: jak znaleźć bezpieczny model w dobrej cenie?
-
Parking w Warszawie: bezkarność na „kopertach” uderza w najsłabszych – kto na tym zarabia? Cena kopert i fałszywych kart
Zostaw komentarz: