Quantcast

Benzyna w Ukrainie jest tańsza niż w Polsce. I to mimo wojny

Ile kosztuje benzyna w Ukrainie? Ceny paliw na stacjach w ogarniętym wojną krają są wyższe niż przed rosyjską inwazją, ale... dużo niższe niż w Polsce.

Ceny paliw na stacjach w Kijowie aktualnie wynoszą równowartość 5,5 zł za litr benzyny Pb95 i 6,3 zł za litr oleju napędowego. Dla porównania w Polsce benzyna Pb95 kosztuje obecnie 6,6 zł/l, a olej napędowy – 7,35 zł/l.

Ceny paliw w Ukrainie są niższe niż w Polsce, ale ukraińscy kierowcy mają spore problemy z tym, by zatankować samochód do pełna. Zostały wprowadzone limity, które w zależności od stacji i posiadania karty rabatowej wynoszą od 5 do 20 litrów dziennie. Na niektórych stacjach zatankować samochód można wyłącznie przy okazaniu karty paliwowej dla firm.

Julia Swyrydenko, wicepremier i minister gospodarki Ukrainy, twierdzi, że ceny paliw w Ukrainie będą rosły, ponieważ wojska rosyjskie usiłują zniszczyć sektor petrochemiczny Ukrainy m.in. atakując rafinerie. Wicepremier zapewnia jednak, że problem deficytu paliwa zostanie rozwiązany w ciągu najbliższych tygodni.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze