Asia Modrzewska i Ola Trzaskowska laureatkami MotoMaroko!

Joanna Modrzewska - zawodniczka enduro i współpracowniczka Motocaina.pl oraz Aleksandra Trzaskowska - podróżniczka motocyklowa, wezmą udział w tygodniowej wyprawie motocyklowej na terenie Maroka kierowanej przez zawodników Orlen Team.

W sobotę, 24 września wyłoniono sześciu finalistów konkursu MotoMaroko, zorganizowanego w ramach V edycji programu „Orlen. Bezpieczne Drogi”. Zwycięzcy w nagrodę wezmą udział w tygodniowej wyprawie motocyklowej na terenie Maroka kierowanej przez zawodników ORLEN Team.

 

Joanna Modrzewska
fot. z archiwum Joanny Modrzewskiej

Zmagania konkursowe rozpoczęły się 22 czerwca. Motocykliści tankujący na stacjach Orlen, mogli zgłaszać się do konkursu wypełniając specjalny formularz zamieszczony na stronie www.motomaroko.pl. Zadaniem uczestników było opisanie najbardziej fascynującej trasy, jaką do tej pory przebyli na swoim motocyklu oraz przesłanie wypowiedzi dotyczącej najważniejszych aspektów bezpieczeństwa motocyklisty na drodze.

 

W półfinale jury wyłoniło 15 laureatów, którzy 24 września na starym poligonie wojskowym w Górze Kalwarii koło Warszawy walczyli o  główną nagrodę. Podczas finału kandydaci musieli wykazać się wiedzą teoretyczną z zakresu przepisów ruchu drogowego, budowy motocykla, zasad bezpieczeństwa na drodze oraz praktycznymi umiejętnościami jazdy na motocyklu terenowym. Po wielu trudnych testach i zaciętej rywalizacji wyłoniona została szóstka zwycięzców, wśród których znalazły się także kobiety, miłośniczki dwóch kółek. Zostali nimi:

1. Daniel Smutkiewicz

2. Przemysław Szymański

3. Jarosław Rejzmund

4. Joanna Modrzewska

5. Aleksandra Trzaskowska

6. Andrzej Goleń

Bardzo się cieszę, że będę mieć okazję spędzenia 10 dni z doświadczonymi zawodnikami Orlen Teamu, móc podpatrzeć ich umiejętności, uczyć się od najlepszych. Poza tym obserwacja rywalizacji podczas Rajdu Merzouga, który biegnie przez wydmy, na pewno da mi wiele wskazówek, jak jeździć lepiej w takich warunkach.

To nie pierwsza wyprawa Joasi do Maroka – jej relację z rajdu, w którym brała udział w zeszłym roku „Oko na Maroko” przeczytasz tutaj. Joanna Modrzewska zasłynęła tam jako jedyna i pierwsza kobieta, która startowała w RMF Challange – zapowiedź jej zmagań – kliknij tutaj,

 

 

Asia podczas podróży motocyklowej po Maroko.
fot. z archiwum Joanny Modrzewskiej

Główną nagrodą w konkursie MotoMaroko jest wyprawa wraz z zawodnikami Orlen Team do Maroka. Wymagająca trasa ma ponad 500 kilometrów i przebiega po bezdrożach Afryki Północno-Zachodniej z Marakeszu do regionu Merzouga. Motocykliści przejadą przez największe w Afryce pasmo gór Atlas i zmierzą się z piaskami Sahary. Dodatkową atrakcją wyprawy będzie m.in. możliwość obejrzenia Rajdu Merzouga, w którym wystartuje Kuba Przygoński, zawodnik Orlen Team. Wyprawa to także wyjątkowa okazja do zapoznania się z technikami jazdy wykorzystywanymi podczas rajdu Dakar pod okiem mistrzów.

 

 

O wyprawie Oli Trzaskowkiej dookoła świata „World on bike” – kliknij tutaj oraz tu.

 

Konkurs MotoMaroko jest elementem kampanii społecznej „Niech żyją motocykliści!” organizowanej w ramach V edycji programu „Orlen. Bezpieczne Drogi”. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie bezpieczeństwa na polskich drogach. Więcej o programie można przeczytać na stronie www.orlenbezpiecznedrogi.pl.

Poradnik, jak przygotować się do dalekiej podróży motocyklowej przeczytasz tutaj.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze