„Jak mam w lewo skręcić?” - oburza się rowerzysta, uparcie jadący prawą krawędzią jezdni

„Jak mam w lewo skręcić?” - oburza się rowerzysta, uparcie jadący prawą krawędzią jezdni

21 maja 2020
1
2
Natura zna przypadki rowerzystów, którzy specjalnie zachowują się w sposób, który może dać im pretekst, żeby pokrzyczeć na kierowców. To chyba jeden z nich.

Pamiętacie rowerzystę, który narażał swoje bezpieczeństwo, jadąc wielopasmową drogą i pouczał kierowcę, który zwrócił mu uwagę? Zamieścił w sieci kolejne wideo.

„Jezdnia jest dla wszystkich” tłumaczy rowerzysta, narażający swoje zdrowie i życie

Tym razem porusza się drogą osiedlową, na której wyprzedza go kierująca Skodą Octavią. Gdy zatrzymuje się ona przed skrzyżowaniem, rowerzysta z ogromną pretensją w głosie pyta kobietę, gdzie ta się wciska. Kierująca zdziwiona pyta czy coś się stało, a w odpowiedzi słyszy: „Ja skręcam w lewo! To jak mam skręcić?!”.

Dlaczego „kolarze” nie jeżdżą po drogach dla rowerów - wyjaśnia „król rowerów”

Już wyjaśniamy. Najpierw należy zasygnalizować chęć wykonania takiego manewru, a następnie zbliżyć się do lewej krawędzi pasa ruchu. W przeciwnym wypadku, jeśli jedziemy rowerem przy prawej krawędzi, inny kierujący skręcający w lewo może skorzystać z wolnej przestrzeni. Co dobrze widać na poniższym wideo.

„Ale mu pokazałem” pomyślał motocyklista, prawie doprowadzając do wypadku

A jeśli uważacie, że przesadzamy twierdząc, że rowerzysta ten chętnie szuka sytuacji konfliktowych, to obejrzyjcie to nagranie jeszcze raz. I zastanówcie się po co rowerzyście aż dwie kamery. I poczytajcie komentarze pod filmem.

Komentarze

Arturroant
22 maja 2020 06:51
W ciągu tygodnia tyle rowerzystów teraz wyskoczyło mi na wiosce i około 30% naraża nawet swoje dzieci jadąc jeden obok drugiegio. A niedawno perełka mama tata synek obok siebie i 2 pieszych. A jak klakson to zdziwienie bo mnie otrąbili.
Michał
01 czerwca 2020 08:18
Głupia krowa...
- A przepraszam coś stało się?

Tak, ciele oknem wyleciało... się...