Zobaczcie Teslę Cybertruck na publicznej drodze. Za kierownicą Jay Leno

Zobaczcie Teslę Cybertruck na publicznej drodze. Za kierownicą Jay Leno

02 czerwca 2020
1
Jay Leno znany jest nie tylko ze swojego talk-show, ale także z bycia wielkim fanem motoryzacji, co można zobaczyć w programie Jay Leno’s Garage. Tym razem miał okazję przejechać się futurystycznym Cybertruckiem.
Loading module...

Pickup Tesli wygląda trochę jak kosmiczny łazik ze starego filmu science fiction i patrząc na jego pierwsze zdjęcie mieliśmy czasami wrażenie, że patrzymy na komputerowe grafiki. Pewnie dlatego Jay Leno podkreśla, że Cybertruck robi prawdziwie wielkie wrażenie dopiero, kiedy widzi się go na żywo. Kiedy można się na własne oczy przekonać, że jest to prawdziwy, w pełni funkcjonalny, pojazd.

Tesla Model 3 w wersji cabrio to potwornie droga i niezbyt przekonująca przeróbka

Jednym z rozwiązań, na jakie prezenter zwrócił uwagę, jest elektryczna roleta, zakrywająca pakę. Poza ochroną przewożonego ładunku, sprawia ona że pickup wygląda jak jednolita, metalowa rzeźba. Roleta jest także bardzo wytrzymała, co zaprezentował Elon Musk, stając na niej.

Tesla usuwa dodatki ze swoich używanych aut i każe za nie płacić drugi raz?

W czasie jazdy Leno podkreślał, że Cybertruck zachowuje się na drodze podobnie do innych modeli Tesli. Nie skomentował niestety jak prowadzi się auto, które ma wolant zamiast kierownicy. Zwrócił też uwagę na wrażenie ogromnej przestrzeni, jakie ma się siedząc w środku, co jest zasługą całkowicie przeszklonego dachu.

Tesla ponownie zrewolucjonizuje auta elektryczne? Wkrótce pokaże „superbaterie”

Leno zapytał też Muska na ile seryjne auta będą się różniły od egzemplarza którym jadą. Założyciel Tesli stwierdził, że finalny model będzie około 5 procent mniejszy, dzięki czemu bez problemu zmieści się w normalnym garażu. Wiemy jednak, że niedługo po realizacji tego nagrania, zaprzeczył temu i powiedział, że wymiary pozostaną bez zmian. Musk zapowiedział też, że poprawią „mnóstwo drobnych detali”, ale w żaden sposób nie sprecyzował o jakie detale może chodzić.

Wsparcie klienta poziom Tesla: dostał odszkodowanie, ale nie może nigdy kupić Tesli

Materiał pozostawia spory niedosyt, ponieważ w ogóle nie widzimy wnętrza auta (poza ujęciami na obu panów), a Jay Leno zadaje dosłownie kilka pytań. Co więcej część materiału poświęcona jest nie Cybertruckowi, ale tunelowi prowadzącemu do The Boring Company, innej firmy założonej przez Elona Muska.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!